تعبیر خواب طلا (ج)


تعبیر خواب طلا زمانی معنا دارد که رویا را در نزدیکی سحر ببینید و موضوع خواب برگرفته از حوادث روز نباشد. از نظر روانشناسان رویا شاهراهی به ضمیر ناخودآگاه محسوب می‌شود و در نزدیکای سحر که خواب عمیق شده، گویا دریچه‌های ورود به ناخودآگاه هم باز می‌شوند و شاید همان بخشی از ذهن باشد که معبران باستانی آن را دروازه‌ای به سوی عالم غیب می‌دانند. بنابراین هر رویا را از دو جنبه می‌توان تعبیر کرد؛ بعد روانشناسی و بعد عرفانی. تعبیر خواب هر آنچه که باشد حال و برداشت شما از آن خواب هم تاثیر بسیاری بر معنای آن دارد. گاه خوابی معنای بدی دارد، اما شما هم در خواب و هم در بیداری احساس خوبی از دیدن آن خواب دارید، بنابراین علی رغم توضیحات زیر می‌توان گفت برداشت‌تان بسیار اهمیت دارد.برای دریافت تعبیر خواب تان می‌توانید مشاوره تلفنی دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تعبیر خواب طلا می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

تعبیر خواب طلا از نظر معبران باستانی

معبران از دیرباز بر این باور بودند که دیدن طلا در خواب زن و مرد معنای متفاوتی دارد. به طوری که برای زنان نوید بخش یک رویداد خوشایند است اما برای مردان تعبیر مثبت ندارد. در ادامه تعبیر خواب طلا را از دیدگاه معبران مختلف بررسی کرده‌ایم. برای دیدن انواع تعبیر خواب کلیک کنید.

💠تعبیر خواب طلا از نظر دانیال نبی (ع)

دانیال نبی (ع) بر این باور بود که تعبیر خواب طلا برای مردان می‌تواند 4 تعبیر داشته باشد:

  • ممکن است بیانگر بی آبرویی و بدنامی باشد.
  • ممکن است از یک دعوا و درگیری خبر بدهد.
  • می تواند نشان دهنده مشکلات و موانعی باشد که در مسیر زندگی سد راه انسان می‌شوند.
  • و در آخر می تواند از یک ضرر و زیان مالی حکایت کند.

با این حال دانیال نبی (ع) بر این باور بود که اگر طلایی که در خواب رویت می‌شود از دست فرشته و ملائکه به انسان برسد، تعبیر نیکویی دارد و از بخت خوب خبر می‌دهد.

💠از نظر ابن سیرین

ابن سیرین نیز تعبیر خواب طلا را برای مردان و زنان به طور جداگانه مورد بررسی قرار داد. او بر این باور بود که دیدن طلا در خواب برای زنان می‌تواند از فرزند نیکو، خوشبختی و مال فراوان حکایت دارد. اما برای مردان موضوع کاملا برعکس است. بر اساس تعابیر این سیرین اگر مردی در خواب ببیند که طلا خریده یا از کسی طلا دریافت می‌کند نشانگر این است که مالش دچار خسران و زیان می‌شود و یا مجبور می‌شود برای جبران یک خسارت دیه و مواردی نظیر آن پرداخت نماید.

💠از نظر امام صادق (ع)

امام صادق (ع)، 3 تعبیر را برای خواب طلا در نظر می‌گرفت:

  • اول رفتن به سفر حج برای خود یا اعضای خود
  • دوم رسیدن به جایگاه بالا
  • سوم دشمن داشتن و احتمال بروز دعوا یا بحث

هم چنین امام صادق (ع) بر این باور بودند که تعبیر خواب طلا می‌تواند نشانگر حرص و طمع‌های دنیوی نیز باشد. در نتیجه لازم است که فرد در صورت رسیدن به مال یا جایگاه بالا در مورد این موضوع نیز هشیار باشد و درگیر آن نشود.

💠از نظر ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی می‌گوید دیدن طلای زیاد در خواب بیانگر رسیدن به مال و ثروت است. اما دیدن طلایی که ذوب می‌شود از بدنامی و رسوایی حکایت می‌کند.

💠تعبیر خواب طلا  در کتاب منوچهری تهرانی

منوچهری تهرانی نیز در کتاب خود ذکر کرده که طلا برای زنان تعابیر بسیار نکویی دارد، اما تعبیر خواب طلا برای مردان خبر از غم، رنج و ناراحتی می‌دهد. اگر مرد در خواب ببیند که طلایی به دست می‌آورد بیانگر از دست دادن مال است و اگر ببیند که طلایی را به کسی بخشید به معنای آسیب دیدن از جانب آن فرد است.

تعبیر خواب طلا از نظر روانشناسان

روانشناسان با مطالعاتی که بر خواب و رویا داشته‌اند، متوجه فعالیت‌های روانی ناخودآگاه در هنگام خواب شده‌اند. ناخودآگاه همان بخشی است که در عالم بیداری سکوت کرده، ولی تاثیر زیادی بر باورها، شناخت و حتی رفتار ما دارد. وقتی که به خواب می‌روید، ناخودآگاه کنترل را به دست گرفته و هر آنطور که می‌خواهد رفتار می‌کند. ناخودآگاه مانند راهرویی که پر از در هست در خود ساکنانی دارد که از کودکی تا به امروز این راهرو بلندتر و پرجمعیت تر گشته است. در عالم خواب گویی این ساکنان بیرون آمده و گاه خاطرات و گاه ترس‌ها و گاهی هم آرزوها را مرور می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با علل خواب دیدن کلیک کنید.

اما گاهی هم رویاهایی می‌بینیم که هرگز اتفاق نیافتاده و یا به آن فکر نشده.  برای مثال ممکن است زمانی خواب طلا ببینید که در طول روز اصلا به آن فکر نکردید یا هیچ گونه مشغله ذهنی در مورد آن نداشتید.

روانشناسان به خصوص آن‌هایی که با رویکردهای روانکاوی کار می‌کنند بر این باورند که اشیاء مختلف در خواب می‌توانند نماد و بازتاب یک موضوع خاص باشند. آن‌ها از طریق کاوش در مورد نوع هیجانی که در خواب وجود داشته و کمک گرفتن از تکنیک‌هایی نظیر تداعی آزاد در مورد رویا تلاش می‌کنند به معنای نهفته در خواب پی ببرند.

 تعبیر خواب طلا از منظر روانکاوی

بسیاری از درمانگران بر این باورند که معنای خواب هر فرد با توجه به زمینه ذهنی منحصر به فردی که دارد با دیگران متفاوت است و رویاهای یکسان لزوما معنای مشترکی ندارند. با این حال برخی از تصاویری که در خواب می‌بینیم از ناخودآگاه جمعی ما نشات می‌گیرند. از همین رو معنای نمادین آن‌ها در اکثر فرهنگ‌ها و افراد یکسان است. از جمله این خواب ها می توان به دیدن طلا اشاره کرد. برای آشنایی با روانکاوی کلیک کنید.

بسیاری از روانشناسان بر این باورند که طلا در خواب بیانگر جنبه‌های مثبت شخصیت است. آن‌هایی که خواب طلا می‌بینند اغلب افرادی اجتماعی هستند و گشودگی بیشتری نسبت به تجربیات تازه دارند. همچنین خواب طلا می‌تواند بازتاب محبوبیت‌تان باشد. در واقع شما احتمالا شخصیت یاری رسانی دارید و در اکثر موارد برای کمک به دیگران پیش قدم می‌شوید. در ادامه چند نمونه از خواب طلا و تعابیر روانشناسی آن را مرور کرده‌ایم.

🔷تعبیر خواب دزدیده شدن طلا

خواب دزدیده شدن طلا بیانگر ترس از وجود افراد حسود و سودجود در اطراف انسان است. در نتیجه برای تعبیر خواب طلا، اگر چنین خوابی را به طور مکرر می‌بینید لازم است در روابط میان فردی خود تجدید نظر کرده یا از یک روانشناس برای بهبود اوضاع کمک بگیرید.

🔷تعبیر خواب داشتن مقدار زیاد طلا

داشتن مقدار زیاد طلا نشانگر رضایت شما از ویژگی‌های درونی و محبوبیتتان در بین سایر افراد هست. تعبیر خواب طلا در این شرایط معمولا از احساسات خوب و لذت بردن از وقت گذرانی در کنار دیگران نشات می‌گیرد.

🔷بخشیدن طلا به دیگران

تعبیر خواب طلا در صورت بخشیدن طلا به دیگران از منظر روانشناسی به معنای لطف، مهربانی و مراقبت نسبت به اطرافیان است. در واقع طلا آن بخش‌های مثبت وجود شماست که در اختیار دیگران قرار می‌دهید.

🔷تعبیر خواب پیدا کردن طلا

از منظر روانشناسی اینکه در خواب ببینید چیزی را پیدا می‌کنید، نماد تلاش، پشتکار و سختکوشی شما برای رسیدن به اهداف است. هم چنین تعبیر خواب طلا، می‌تواند نشانگر دستیابی به موفقیت باشد. اگر در خواب ببینید چیز ارزشمندی نظیر طلا پیدا کردید به معنای درک ارزشمندی‌های خود، رسیدن به آگاهی و احساس رضایت و خوشبختی است.

🔷تعبیر خواب طلا به صورت لباس های طلادوزی شده

تعبیر خواب طلا به صورت پوشیدن لباس هایی از جنس طلا و یا طلا دوزی شده به معنی داشتن روحیه ای مثبت است. این بدن معناست که اطرافیان برای شما احترام زیادی قائل هستند و همچنین اتفاقات خوشایندی در انتظار شماست.

🔷باریدن خاک طلا از آسمان

به طور کلی تعبیر خواب طلا به این شکل که بارانی از خاک طلا بر سر شما می‌آید؛ به معنی مورد توجه و انتقاد دیگران قرار گرفتن است. معمولا افراد در شرایطی این خواب را می‌بینند که به تازگی رفتاری غیر منتظره از همسر یا شریک عاطفی شان دیده اند.

تعبیر خواب طلا از منظر کارل گوستاو یونگ

یونگ یکی از بزرگ‌ترین نظریه پردازان روانشناسی است که در زمینه تحلیل و تفسیر رویا نیز مطالعات گسترده‌ای انجام داد. او درباره تعبیر خواب طلا می‌گوید که طلا می‌تواند نمادی از استعدادها و ویژگی‌های منحصر به فرد درونی باشد. در نتیجه اگر در خواب ببینید طلایی را پنهان می‌کنید نشان دهنده پنهان کردن بخش‌هایی از وجود خود از چشم دیگران است. همچنین طلا می‌تواند به عنوان نمادی از ارزش‌ها و باورهای شما نیز در نظر گرفته شود. همچنین از آنجایی که طلا در ذهن اکثر افراد نشانه‌ای از ثروت است می تواند درگیری ذهنی با موضوعات مالی را نیز بیان کند.

سخن پایانی

بسیاری از افراد به دنیای خواب و رویا بسیار اعتقاد داشته و تعبیر خواب در زمینه های مختلف برای شان اهمیت دارد. تعبیر خواب طلا نیز از جمله مواردی است که کنجکاوی افراد را تحریک می‌کند. این خواب معانی مختلفی داشته و همچنین افراد مختلف تفسیر های مختلفی از آن ارائه می‌دهند. به طور کلی در زمینه خواب و رویا بهتر است با یک متخصص مشورت کرده و از او کمک بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تعبیر خواب طلا می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *