ارتباط صحیح با همسر (ج)


ارتباط صحیح با همسر یکی از رازهای برقراری ازدواج است. این رابطه ابعاد مختلفی دارد که یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن رابطه جنسی است، اما باید بدانید موضوع فقط به رختخواب ختم نمی‌شود، احساسات خارج از اتاق خواب‌تان به طور مستقیم بر کیفیت رابطه جنسی شما تاثیر می‌گذارند. هم خانم‌ها و هم آقایان باید راه‌های ارتباطی با همسرشان را پیدا کنند، در این میان موانعی همیشه وجود دارد که می‌توانید با کمی ذکاوت آن‌ها را تبدیل به فرصت کنید. آن وقت در هر فرصتی با نگاه کردن به همسرتان می‌توانید حس آرامش و لذت را به هم منتقل کنید. ما با زوج درمان جهت تغییر روند زندگی‌تان به شما کمک خواهیم کرد. برای دریافت مشاوره جنسی و زوجین کلیک کنید.

ارتباط صحیح با همسر

بعد از شکل گیری یک رابطه زناشویی، زوجین موظف اند برای تداوم زندگی مشترک، نکاتی را رعایت کرده و برای داشتن ارتباط صحیح با همسر تلاش کنند. در واقع عدم ارتباط موثر زن و شوهر، زمینه ساز مشکلات اساسی آنها خواهد بود. آنها باید محیطی سالم و به دور از تنش را فراهم کرده تا بتوانند از بروز مشکلات جلوگیری کنند. نحوه رفتار افراد با یکدیگر بسیار مهم است و باید در این مورد اصولی را در نظر بگیرند. بسیاری از زن و شوهر ها بعد از ازدواج این موضوعات را نادیده گرفته و یا پیش پا افتاده تلقی می‌کنند؛ به همین دلیل پیامدهای زیادی را تجربه خواهند کرد.

عوامل تعیین کننده در ارتباط صحیح با همسر

برای شروع ارتباط صحیح با همسر از خودتان شروع کنید. زمانی که زوجین زندگی‌شان را نثار یکدیگر کنند لذت بیشتری از آن می‌برند. باید بدون توجه به گذشته، زندگی جدیدی را آغاز کنید و ذهن‌تان را از افکار منفی خالی کنید. برای شاد بودن لازم نیست که تمام ویژگی‌های خوب را داشته باشند، بلکه کافی است به یک طرز فکر نو برسید.

برای این کار برخی نکات توجه کنید مثلا چگونگی شروع صحبت، لحن صدا، طرز نگاه کردن، گوش سپردن به همسر و… با رعایت این نکات می‌توانید در نظر همسرتان فردی جذاب و دوست داشتنی باشید. انسان‌ها تشنه محبت هستند و از ابراز محبت به یکدیگر لذت می‌برند، هرگز قدرت محبت را دست‌کم نگیرید و از هر فرصتی برای ابراز آن استفاده کنید. زوجین باید سخاوتمندانه به یکدیگر محبت بورزند تا راه ورود به قلب یکدیگر را باز کنند. بهتر است در محبت کردن پیش قدم شوید زیرا در سایه محبت هسمرتان اعتماد بنفس بیشتری پیدا می‌کند و با شما حس صمیمی‌تر خواهد داشت.

بیشتر بخوانید : آموزش سکس

ارتباط صحیح با همسر با توجه به خصوصیات رفتاری وی

لازمه ایجاد یک ارتباط صحیح با همسر، شناخت خصوصیات رفتاری یکدیگر است تا متناسب با آن‌ها رفتار کنید. افراد معمولا یکی از روش‌‌های سمعی، بصری یا لمسی را ترجیح می‌دهند. در ادامه هر یک از این ویژگی‌ها به صورت جداگانه توضیح داده می‌شود.

📌افراد سمعی

افراد سمعی کسانی هستند که بیشتر درباره آنچه شنیده‌اند، صحبت می‌کنند. آن‌ها به کلام و لحن صدا بسیار توجه دارند و از نظر هیجانی آرام‌تر از سایرین هستند. آهسته صحبت می‌کنند و بیانشان شیوا و رسا است. اگر این ویژگی‌های رفتاری درهمسرتان بارز‌تر است باید توجه داشته باشید که در گفتگو با همسر خود گرم و صمیمی باشید و در لابه‌لای حرف‌هایتان از کلمات تحسین‌برانگیز و محبت آمیزتری استفاده کنید. جهت آموزش حرف‌هایی که باید در زمان صحبت درباره رابطه جنسی با همسر بزنید کلیک کنید. همچنین استفاده از این روش ایجاد ارتباط صحیح با همسر خواهد شد.

📌افراد بصری

افرا بصری کسانی هستند که بیشتر درباره آنچه دیده‌اند صحبت می‌کنند، هیجانی‌تر هستند و حرکات دست و صورت منظورشان را می‌فهمانند. این افراد معمولاً سریع صحبت می‌کنند و به ظاهر طرف مقابلشان بسیار اهمیت می‌دهند و برایشان نوع  نگاه همسرشان مهم است. پس همسرشان هنگام روبرو شدن با آن‌ها باید پرشور و هیجان باشند. همچنین برای ارتباط صحیح با همسر علاقمند به روش های بصری، باید ویژگی های ظاهری مورد علاقه همسر را پیدا کرده و از آنها استفاده کنید. برای آشنایی با راه های عشق بازی با همسر کلیک کنید.

📌افراد لمسی

افراد لمسی کسانی هستند که هیجانات کمتری از خود نشان می‌دهند ولی احساساتشان عمیق‌تر از افراد دیگر است. این افراد ترجیح می‌دهند که هنگام صحبت در آغوش گرفته شوند وبا نوازش کردن، ماساژ جنسی ، در آغوش کشیدن و بوسیدن بسیار راحت‌تر از هدیه و کلام می‌توانند محبت را به آن‌ها ابراز کنند. ارتباط صحیح با همسر نیازمند استفاده از ارتباط فیزیکی نیز هست. رابطه جنسی یکی از بخش های مهم این نوع ارتباط است که افراد باید برای بالابردن کیفیت آن در رابطه زناشویی تلاش کنند.  برای آشنایی با راه های به اوج لذت رساندن زنان کلیک کنید.

رازهای موفقیت در ایجاد ارتباط صحیح با همسر

برای داشتن روابط خوب و موفق زوجین باید تفاوت‌هایشان را با تمام وجود بپذیرند و برای یکدیگر ارزش و احترام قائل شوند و برای توجه نشان دادن به همسر‌شان به دنبال بهانه نباشند. تأیید کردن یکی از موثرترین شیوه‌ها برای جلب علاقه بین زوجین است؛ زیرا افراد در سراسر زندگیشان احتیاج دارند تا موفقیت‌هایشان مورد تایید دیگران قرار گیرد پس بهتر است زوجین به دنبال فرصتی باشند تا یکدیگر را تاییدو تکمیل کنند. در ادامه مقاله به نکات کلیدی بیشتری برای داشتن ارتباط صحیح همسر می‌پردازیم:

  • جذاب و دلنشین صحبت کنید.
  • لحن صدایتان را تاثیرگذار کنید.
  • در صحبت‌هایتان کلمات دلگرم کننده بکار ببرید
  • با چشمان مشتاق به همسرتان بنگرید.
  • مهارت نگاه کردن را در خود تقویت کنید.
  • گوش شنوایی برای همسرتان باشید.

علاوه بر همه اینها؛ به دنبال تغییر همسر خود بعد از ازدواج نباشید. تغییر بعضی از ویژگی های شخصیتی آسان نبوده و یا اصلا امکانپذیر نیست. به همین دلیل باید در این مورد به خوبی قبل از ازدواج فکرکرده و با همسرتان نیز صحبت کنید. برخی از افراد با این تصور ازدواج می‌کنند که بعد از ازدواج و یا حتی بعد از بچه دار شدن، همسرشان تغییر می‌کند و بهتر می‌شود. اما اینها تاثیرات زیادی بر روند رابطه نخواهد داشت و افراد باید فکر اساسی تری بکنند.

همسر خود را همیشه اولویت قرار داده و از بروز دخالت های غیر ضروری دیگران خودداری کنید. گاهی برخی از این موضوع احساس ناامنی کرده و همواره به دنبال گرفتن توجه از همسر خود هستند. اما با اهمیت دادن به همسر و نشان دادن علاقه خود به روش های مختلف، از این موضوع پیشگیری کنید.

حتما برای بالا بردن میزان رضایت زناشویی خود کلیک کنید.

عوامل مخرب و موانع ارتباط صحیح با همسر

توقع داشتن و انتظار داشتن بیش از حد از یکدیگر و ناسزاگویی ، خودخواهی، سرزنش کردن و انتقاد کردن از همدیگر رابطه بین زوجین را خراب می‌کند. زوجین باید از اشتباهات هم چشم پوشی کنند و یکدیگر را ببخشند و تلاش کنند تا امروزشان بهترین روزشان باشد و از آن بیشترین لذت را ببرند. برای داشتن ارتباط صحیح با همسر باید زوجین ادب و احترام را رعایت کرده و به اصول اخلاقی پایبند باشند. برخی از کارهایی که باعث آسیب به رابطه زناشویی می‌شوند شامل موارد زیر می‌شوند.

🔽استفاده از فضای مجازی برای ارتباط با همسر

🔽سکوت در هنگام بحث و قهر کردن

🔽قضاوت و پیش داوری

🔽اهمیت بیش از اندازه به مسائل مالی

🔽گله و شکایت مداوم

🔽مقایسه کردن

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو دیدن نمایید.

روش‌های فیزیکی برای ارتباط صحیح با همسر

از احساسات پنهان خود برای همسرتان صحبت کنید، اگر برای آنچه که پیش آمده ارتباط کلامی کافی نباشد از ارتباط فیزیکی استفاده کنید، با در آغوش کشیدن، بوسیدن نشان دهید که کنارش هستید و او را درک می‌کنید. گاهی اوقات برای برقراری ارتباط صحیح ساده‌ترین راه گوش دادن و آرام بودن است.

حتی اگر نمی‌توانید برای او کاری انجام دهید او را ببوسید و در آغوش بگیرید، این کار باعث می‌شود که همسرتان احساس بهتری پیدا کند. روش های فیزیکی از جنبه های لمسی ارتباط صحیح با همسر است که به دلیل اهمیت زیاد این موضوع، قبل تر هم به توضیح آن پرداختیم.

سخن پایانی

صداقت، احترام، عشق، بیان احساسات و بسیاری دیگر از رفتار ها همگی باعث ایجاد ارتباط صحیح با همسر خواهند شد. در واقع این کیفیت، رابطه را به سمت موفقیت هدایت خواهد کرد و باعث می‌شود تا افراد رضایت زناشویی ببیشتری را تجربه کنند.

اگر در رابطه فرزند نیز حضور دارد؛ یک ارتباط درست، بر شبوه تربیت او نیز تاثیر خواهد داشت و الگوی مناسبی برای او نیز خواهد بود. هر دو فرد باید در این زمینه تلاش کنند. در واقع در یک رابطه دو نفر موثر هستند و باید انعطاف پذیر باشند. کمک گرفتن از روانشناس زوج و یا خانواده در این زمینه، به افراد کمک بزرگی خواهد کرد.

برای دریافت مشاوره در زمینه ارتباط صحیح با همسر می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره کودک از طریق شماره 02191002360  و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *