سکس ضربدری (آو)


سکس ضربدری یکی از انواع سکس های گروهی است که بین چند زوج اتفاق می افتد. فانتزی های غیرمعمول و غیر اخلاقی، یکی از مشکلاتی است که جوامع امروز با آن روبه رواست. از این نظر که افراد و فرهنگ های مختلف نسبت به آنها موضوع گیری های مختلفی دارند و راهکارهای متفاوتی ارائه می دهند.

سکس ضربدری یا گروهی

در سکس ضربدری، زوجین تصمیم میگیرند افراد دیگر را وارد رابطه جنسی خود کنند که این اتفاق یا با آشنایان در مکان های خصوصی یا به طور مثال در کشورهای دیگر در کلاب هایی مخصوص این افراد شکل میگیرد. این رفتار عواقب گسترده روانی و جسمانی خواهد داشت که بهتر است قبل ز انجام آن درموردش فکر کنید.هم افراد همجنسگرا و هم افراد غیرهمجنسگرا ممکن است به این رفتار روی بیاورند. اگرهمسرتان از شما درخواست سکس ضربدری داشته باشد واکنش شما چیست؟

عواقب و پیامد های سکس ضربدری

فانتزی های جنسی اگر با رضایت و علاقه دو طرف انجام نشوند؛ حتما به رابطه آسیب خواهند زد و آینده آن را تحت تاثیر قرار خواهند داد. البته برخی از فانتزی ها حتی اگر با علاقه هم انجام شوند اما باز هم افراد را دچار دردسر هایی خواهند کرد.

ایجاد حسادت

این طبیعی است که وقتی شریک خود را درحال برقراری رابطه جنسی یا معاشقه نسبت به دیگری می بینید حس حسادت در شما ایجاد شود. بعد از این رابطه نیز بیشتر نسبت او و رفتارهایش حساس خواهید شد و نگرش شما منفی می شود.

استرس و اضطراب

حتی اگر فقط یکبار این رفتار را در رابطه جنسی خود انجام دهید بازهم تحت تاثیر عواقب آن قرار خواهید گرفت. احتمالا مدام دچار اضطراب هستید که همسرتان در حال خیانت به شما است و شکاک می شوید.

کاهش عزت نفس

در این گونه روابط شما مدام مجبور به مقایسه خودتان با دیگری هستید؛ آیا او زیباتر است که همسرم با او سکس دارد؟ آیا اندام او بهتر است؟ همسرم با او لذت بیشتری می برد؟ اینها فقط نمونه هایی از سوالاتی است که در هنگام سکس ضربدری به ذهن شما خطور می کند. که عزت نفس شما تحت تاثیر قرار می دهد.

سرد شدن در رابطه

با توجه به این که شما شاهد معاشقه یا رابطه جنسی همسر خود با دیگری بوده اید؛ بسیار امکان دارد که نسبت به هسمرتان سرد و بی تفاوت شوید یا حتی به خیانت فکر کنید.

بیماری های آمیزشی

یکی از عوامل تهدید کننده ی رابطه جنسی مخصوصا اگر از سابقه افراد مطلع نباشید؛ بیماری های مقاربتی است. که زندگی جنسی شما را تا پایان عمر تحت تاثیر قرار خواهد داد. در سکس ضربدری به دلیل تعدد شریک جنسی احتمال ابتلا، بالاتر هم می رود.

بارداری ناخواسته

معمولا در رابطه با شریک جنسی خود می توانید اوضاع را کنترل کنید اما وقتی اشخاص دیگری وارد رابطه جنسی می شوند اوضاع فرق خواهد کرد احتمال بارداری از فرد دیگر نیز هست.

فرزندان

اگر فرزندان از این موضوع با خبر شوند؛ سلامت روانی و اعتماد آنها نیز تحت الشعاع قرار خواهد گرفت و در زندگی شان موثر خواهد بود. آنها هنوز درک کاملی از مسائل جنسی ندارند به همین دلیل ممکن است صدمه بزرگی بخورند.

علل شکل گیری تمایل به سکس ضربدری

قطعا این موضوع علت واحدی ندارد و مجموعه ای از دلایل فرد را به سمت این گونه تمایلات سوق می دهد.

دوران کودکی

اهمیت دوران کودکی در شکل گیری شخصیت و تمایلات او از کسی پوشیده نیست. تجربیات دوران کودکی مثل سابقه آزارجنسی یا تماشای والدین خود در هنگام رابطه جنسی گروهی او را بیشتر در معرض تکرار این رفتار ها در بزرگسالی قرار خواهد داد.

رسانه ها

رسانه ها در ترویج و تبلیغ رفتار های خاص نقش مهمی ایفا می کنند. امروزه با دسترسی راحت تر به اینترنت و تلفن همراه، افراد به راحتی می توانند به تماشای پورن و یا فیلم های مستهجن در هر مکانی بپردازند و این رفتار را تقلید کنند.

مشکلات روانی

افرادی که به سکس ضربدری روی می آورند خود ممکن است دارای انحراف تماشاگری جنسی باشند. حتی درنوعی از سکس ضربدری به نام تلوریسم فرد فقط از طرق تماشای رابطه جنسی شریک خود با دیگری، ارگاسم را تجربه می کند. بعد از تجربه این نوع روابط فرد انوع مختلف بحران های عطفی و روانی را تجربه خواهد کرد.

ناتوانی در نه گفتن

گاهی افراد تنها به دلیل عدم اعتماد به نفس کافی در نه گفتن و تحت فشار همسرخود مجبور به انجام این رفتار می شوند.

قدرت نمایی

شاید شما هم شاهد بزرگ نمایی و گاها دروغگویی اطرافیان خود در مورد رفتارهای جنسی شان بوده اید؛ این رفتار بیشتر در مردان شایع است و سکس را وسیله ای برای قدرت نمایی خود می دانند.

نارضایتی جنسی

افراد زیادی بعد از انجام این عمل، علت آن را نارضایتی از رابطه جنسی با همسر خود و ایجاد تنوع در رابطه گزارش کرده اند. اما قطعا این یک روش موثر برای تغییر شرایط رابطه نیست بلکه اوضاع را بدتر از قبل خواهد کرد.

 سخن پایانی

باید گفت روش درمانی دیگری به جز روان درمانی برای از بین بردن این فانتزی وجود ندارد. تنها یک روانشناس خبره یا سکستراپیست در این زمینه به شما و همسرتان کمک خواهد کرد. سکس ضربدری یک فانتزی سالم نیست و شما باید حتی قبل از مطرح کردن با همسر خود از پیامد های آن در رابطه آگاه باشید. در صورت مطرح کردن این موضوع توسط شریک خود به جای قضاوت و عصبانیت با او در این مورد گفت و گو کنید و بعد نظر خود را به صورت قاطع بیان کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه جنسی می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه از طریق شماره  02191002360 تماس بگیرید

سوالات متداول

آیا سکس ضربدری خیانت محسوب می شود؟

افراد نظرات مختلف و متضادی در این زمینه دارند اما به طور کلی افراد بعد از تجربه سکس ضربدری دیگر قادر به ادامه زندگی مشترک نیستند.

در پاسخ به این درخواست، باید چگونه عمل کرد؟

خشم وعصبانیت را کنار بگذارید و در مورد جزئیات نیز از همسرخود سوال بپرسید در پایان بدون احساس شرم یا گناه نظر واقعی خود را در این مورد بیان کنید.

علت علاقه به رابطه جنسی گروهی چیست؟ تجارب دوران کودکی، قدرت نمایی، اختلالات روانی، رسانه ها و… از دلایل علاقه به سکس ضربدری هستند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *