شناخت بدن همسر(آو)


شناخت بدن همسر الفبای رابطه ی جنسی است و رابطه ی جنسی یکی از ارکان اساسی رابطه است  وبرای ارتقای کیفیت ان روش های گوناگونی وجود دارد. تلاش برابر طرفین نیز در افزایش این مهم تاثیر گذار است. از نکات مهم ان خودشناسی است. فرد به تدریج از نیازها،علائق و ترس های خود اگاهی پیدا می کند و ان را با شریک خود مطرح می سازد.

شناخت بدن همسر

شناخت بدن همسر و پیش تر از ان شناخت بدن خود، ما را در بهبود عملکرد جنسی مان یاری می بخشد و باعث لذت بیشتر در رابطه ی جنسی و در نهایت  گرم تر شدن کانون خانواده می گردد. از لحاظ نقاط جنسی و تغییرات بدنی هر فردی متفاوت از دیگری است. دانش کافی در مورد بدن همسر باعث می شود در خیلی از مواقع دچار دلسردی و ناامیدی نشویم و واکنش های طبیعی بدن او را بشناسیم. خلاقیت در رابطه ی جنسی، گاها استفاده از ابزارهای جنسی و استفاده از تمام حواس پنجگانه، سکس را تبدیل به تجربه ی بهتری می کند.

لزوم شناخت بدن همسر در رابطه ی جنسی

شناخت از بدن شریک جنسی مان در طول رابطه ی جنسی و پیش نوازی به لذت و ارامش بیشتر یا در مواقعی درد کمتر منجر می شود. عدم شناخت کافی در ابتدای رابطه طبیعی است در چنین موقعیتی با ازمون و خطا و صحبت کردن در این مورد می توان این فرایند را تسریع بخشید. تغییرات جسمی بعد از ارگاسم و شناخت نقاط تحریکی از عوامل مهم در رابطه است. داشتن اطلاعات کافی از بیماری های الرژیک و حتی تنفسی نیز برای تهیه ی کاندوم یا برخی از ابزار های جنسی نیز ضرورت دارد.

لزوم شناخت بدن همسر در طول چرخه جنسی یا دروان بارداری

با توجه به تغییرات جسمانی و خلقی که بدن زنان در این دوران تجربه می کنند؛ درک همسر و همدلی او بسیار تاثیرگذار است. ممکن است در این زمان نقاطی از بدن انها دردناک یا متورم و حتی در دورانی دچار بی میلی جنسی شوند. بسیاری از زنان مبتلا به سندروم پیش از قاعدگی یا  PMS هستند که علائم پریود برای انها شدید تر از دیگران بروز میکند. تعجبی ندارد که به این دلیل خشکی واژن یا عدم ارگاسم را در رابطه تجربه کند. این پیچیدگی در بانوان بیشتر است و مدت زمان بیشتری برای شناخت انها مورد نیاز است. با شناخت هرچه بیشتر بدن شریک خود از عملکرد خود دررابطه، دچار سرخوردگی نمی شوید و متوجه خواهید شد که تمام روابط جنسی لزوما نباید بی نقص باشند.

عوامل تاثیرگزار در تغییرات جسمی مردان

استرس و اضطراب، شرایط کاری سخت، اختلال در خواب، تغییراتی در رژیم غذایی و مصرف داروهای خاص می توانند رفتارهای جنسی مردان را در طول زمان تغییر دهند. مردان نیز در طول یک ماه دچار تغییرات هورمونی می شوند که روی عملکرد جنسی انها موثر است. پذیرش این عوامل و همیاری با انها، گذر از این شرایط را برای انها اسان تر می کند.

نقاط حساس در بدن زنان

گوش ها از ابتدایی ترین نقاطی هستند که برای تحریک زنان استفاده می شوند؛ لمس لاله ی گوش و حرف زدن در ان می تواند برای زنان لذت بخش باشد.

کلیتوریس از حساس ترین نقاط بدن یک زن است که باید با احتیاط لمس شود چرا که بسیار اسیب پذیر است. تحریک نقطه ی  که در واژن قرار دارد نیز بیشترین لذت را به همراه دارد.

معمولا ناحیه ی گردن نقطه تحریکی مشترک در  زنان و مردان است وافراد از نوازش ارام ان لذت می برند.

سینه ها یا تحریک نیپل یکی از شایع ترین نقاط تحریکی در زنان است که لمس انها تجربه ی خوبی برای بانوان محسوب می شود.

بوسیدن عضو جدایی ناپذیری از رابطه ی جنسی محسوب می شود که تحریک لب و دهان را به همراه دارد. بیشترین گیرنده های حسی در لب ها هستند که تحریک انها قدم بزرگی در شروع رابطه ی جنسی است.

اهمیت معاشقه دربین مردان

یکی از اشتباهات رایج مردان در رابطه ی جنسی این است که مستقیما سراغ دخول می روند و اهمیتی به معاشقه و پیش نوازی نمی دهند. اما تحقیقات نشان داده اند که میانگین مدت زمان یک رابطه استاندارد نیم ساعت است که فقط  ده دقیقه ی ان به دخول  اختصاص میابد. پیش نوازی لذت رابطه را برای هر دو طرف چندان می کند. همچنین مردانی که دچار مشکل زود انزالی هستند نیز با معاشقه می توانند انزال را به تعویق بیاندازند.

سخن پایانی

با کمک گرفتن از یک روانشناس یا سکستراپیست می توانید کیفیت رابطه ی جنسی خود را بهبود ببخشید. راه اسان تر ارتباط بیشتر با همسر خود برای شناخت بیشتر اوست. انجام رابطه ی جنسی در محیط ها و پوزیشن های جدید یا صحبت کردن در مورد علایق و ترسها به شما در کشف کردن بدن خود و دیگری نیز کمک می کند.

برای دریافت مشاوره در زمینه جنسی می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه از طریق شماره  02191002360 تماس بگیرید

 سوالات متدوال

نقاط حساس بدن زنان کدام اند؟ به طور کلی علایق هر فرد در این مورد متفاوت است اما نقاط تحریکی بدن زنان بیشتر سینه ها،لب، گوش و گردن است که به توضیخ هر یک به صورت مفصل پرداخته ایم.

شناخت بدن مرد چگونه است؟ در این مورد می توان با خود شخص صحبت کرد و از او سوال پرسید گرچه شناخت با گذشت زمان میان زوجین حاصل می شود.

جذاب ترین بخش بدن زنان کجاست؟ این یک سوال کلی است و کاملا بستگی به علایق شما دارد. بخش موردعلاقه ی هر شخصی از بدن خود یا دیگری متفاوت است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *