شناخت دوست و دشمن | 11 روش شناخت دوست و دشمن


همشناخت دوست و دشمن در جامعه امروزی بسیار دشوار است. شاید در اطراف خود با کسانی در ارتباط هستید که ظاهری مهربان دارد، اما از باطن او نفرت می‌بارد. یا شاید افرادی در اطرافتان هستند که ظاهر خشمگین دارند اما باطن بسیار مهربان دارند. به دلیل همین تضاد بین ظاهر و باطن است که نمی‌توان به خوبی دوست و دشمن را تشخیص داد.

برای شناخت دوست و دشمن باید از روش های روانشناسانه استفاده کرد. باید به شناخت مناسبی از دیگران برسید تا بتوانید تشخیص دهید چه فردی مناسب رازداری است و از چه فردی باید دوری کرد. برای آموزش شناخت دوست و دشمن حتما کمک از روانشناس را جدی بگیرید. برای دریافت مشاوره فردی کلیک کنید.

شناخت دوست و دشمن

همه افراد روابط دوستانه متفاوتی را سپری کرده اند. گاه رابطه دوستانه خوبی را سپری می‌کنید. و گاه رابطه دوستانه شما مانند خنجر به قلبتان می‌شود. اما خوشبختانه دوستان واقعی راحت تر یافت می‌شوند. برای شناخت دوست و دشمن می‌توانید از روش های روانشناسی استفاده کنید. برای کاهش احتمال خطا در شناخت دوست و دشمن، حتما ویژگی ها و رفتارهای دوست خود را مورد آزمایش و بررسی قرار دهید. در این مقاله قصد داریم جهت شناخت دوست و دشمن روش هایی را به شما ارائه دهیم. که به شناخت مناسب تر و بهتری برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

چگونه دوست واقعی را از دشمن تشخیص دهیم؟

برای شناخت دوست و دشمن روش هایی وجود دارد. که کار شما را راحت کرده است. در این بخش مقاله به روش هایی جهت شناخت دوست و دشمن اشاره کرده ایم که با بررسی ویژگی های دوستان خود در این توضیحات، به شناخت مناسبی از دوست خواهید رسید.

🟡 آیا دوست شما شنونده خوبی است؟

در شناخت دوست و دشمن باید به شنونده بودن دوست دقت کنید. دوستان واقعی در صورت نیاز شما حضور پیدا می‌کنند و شنونده خوبی برای تمام مسائل و چالش های شما هستند. دوست خوب با شما ارتباط چشمی عمیق می‌گیرد و در صورت مکالمه، سوالات متناسب با مسائل شما می‌پرسد. بنابراین دوست خوب هم شنونده خوبی است و هم برای بهبود حال شما اقدام می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چرا نباید همه اصرار را به دوست کلیک کنید.

🔴 آیا با دوست خود احساس راحتی می‌کنید؟ | شناخت دوست و دشمن

جهت شناخت دوست و دشمن باید بررسی کنید که آیا در کنار دوست خود احساس راحتی دارید یا خیر. دوست خوب به قدری به شما اعتماد به نفس می‌دهد و شما را قبول دارد که باعث راحتی شما می‌شود. دوستان واقعی به یکدیگر اعتماد دارند و روی یکدیگر حساب می‌کنند. دوستان واقعی تمام مسائل را با یکدیگر در میان می‌گذارند و صداقت کافی در رابطه دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه افراد قابل اعتماد و غیر قابل اعتماد کلیک کنید.

🟣 آیا دوستتان از شما حمایت می‌کند؟

یکی از راه های شناخت دوست و دشمن، بررسی حمایت های دوست است. دوست واقعی به شما احساس اعتماد به نفس، شادی و پشتیبان را می‌دهد. به طور کلی دوست خوب حامی شماست که باعث افزایش انرژی مثبت روان شما می‌شود. دوستان واقعی حتی زمان هایی که با شما مخالفت می‌کنند، قصد حمایت دارند. بنابراین دوستان خوب برای شما چیزهای خوب می‌خواهند.

🟠 آیا در رابطه با شما غیبت کرده است؟

برای شناخت دوست و دشمن حتما باید بررسی کنید که آیا دوستتان راجع به شما غیبت کرده است؟ یا به گوشتان رسیده است که پشت سر شما بدگویی کرده است؟ اما در مقابل شما ظاهر خود را حفظ کرده است. اگر با چنین شرایطی روبرو هستید؛ مطمئن باشید که این فرد دوست واقعی شما نیست. هیچ دوست واقعی پشت سر دوست صمیمی خود غیبت نمی‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دوست صمیمی کلیک کنید.

🟢 آیا دوستتان برای شما وقت می‌گذارد؟ | شناخت دوست و دشمن

همه ما زندگی های پر مشغله ای داریم. اما اینکه برای دوستان خود وقت بگذاریم، مساله جدایی است. بنابراین باید بررسی کنید که آیا در صورت نیاز دوستتان برای شما وقت می‌گذارد یا بهانه های مختلفی را برای شما می‌آورد. در صورتی که در شرایط اضطراری با شما تماس نگیرد و جویای حالتان نباشد؛ او دوست واقعی شما نیست.

🔵 آیا در حال رقابت با شماست؟

همیشه رقابت سالم خوب است. اینکه دوست شما برای کارهای گروهی همپای شما حرکت کند و با یکدیگر به رقابت دوستانه و سالم بپردازید، موضوع خوبی است. اما اینکه دوستتان تمام سعی خود را بکند که به هر نحوی حتی به ضرر شما از شما جلو بزند، دوست واقعی نیست.

🟤 آیا برای ارتباط سالم، هر دو در تلاش هستید؟

یکی از راه های شناخت دوست و دشمن، ارتباط سالم دو سویه است. دو دوست واقعی برای برقراری ارتباط سالم باید به شیوه ای یکسان تلاش کنند. نباید بار رابطه بر گردن فرد دیگری باشد. با تلاش دو نفره، صمیمیت در رابطه بیشتر می‌شود.

🔴 آیا دوستتان دائم در حال انتقاد است؟ | شناخت دوست و دشمن

دوست واقعی هرگز به شیوه دائمی و خودخواسته از شما انتقاد نمی‌کند. بنابراین برای شناخت دوست و دشمن باید بررسی کنید که آیا دوست شما همیشه در حال تخریب و انتقاد از شماست، یا فقط زمانی که خودتان از او نظر می‌خواهید، انتقاد می‌کند؟ اگر دوستتان همیشه بدون دلیل در حال انتقاد شما باشد، دوست نیست بلکه دشمن است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نداشتن دوست خوب و صمیمی کلیک کنید.

🟣 آیا برای شما مشکل ایجاد می‌کند؟

برای شناخت دوست و دشمن باید ویژگی های او را در نظر بگیرید. برخی از دوستان دائم از شغل شما ایراد می‌گیرند. اما عده دیگر بر شغل شما تاثیرات مثبت می‌گذارند. دوستان زهرآگین در محیط کاری می‌توانند به راحتی در روند پیشرفت شما خلل ایجاد کنند. بنابراین در شناخت دوست و دشمن بیشتر دقت کنید.

🟡 آیا حرف و عمل دوستتان یکی است؟

دوست واقعی حرف هایش با عملش یکی است. اما دشمن همیشه حرف می‌زند و قدمی برای عملی کردن بر نمی‌دارد. در واقع دوست واقعی برای شما ارزش زیادی قائل است. برای شناخت دوست و دشمن حتما به این موضوع دقت کنید.

🟠 آیا به شما احساس ارزشمندی می‌دهد؟ | شناخت دوست و دشمن

اگر دوست شما به شیوه ای رفتار می‌کند که گویی نقشی در زندگی ندارید، با دشمن طرف هستید. برای شناخت دوست و دشمن باید به این موضوع دقت داشته باشید که دوستان واقعی حس ارزشمندی به شما می‌دهند. اما دوستان غیر واقعی باعث خود کم بینی و سرزنش دائمی شما می‌شوند.

ویژگی های دوستان دشمن نما چیست؟

برای شناخت دوست و دشمن باید ویژگی های دشمنان را بدانید. زمانی که ویژگی های دوست شما با موارد زیر یکسان بود، دشمن در کمین شماست.

🔻 حرف هایش باعث آزار شما می‌شود.

🔻 غیبت شما را می‌کند.

🔻زمان موفقیت شما خوشحال نمی‌شوند.

🔻 اشتباهاتی می‌کنند که باعث خجالت شما می‌شود.

🔻 دائم در حال سرزنش شما هستند.

🔻احساسات شما را جریحه دار می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دوست بی وفا و بی معرفت کلیک کنید.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله راجع به شناخت دوست و دشمن مطالعه کردید، متوجه شدید که برای اطلاع از دوستی و دشمنی باید چهارچوب هایی را مشخص کنید. ما نیز سعی کرده ایم در این مقاله ویژگی های بارز تشخیص دوست و دشمن را توضیح دهیم. اما اگر همچنان در شک هستید، حتما از روانشناس کمک بگیرید. مرکز مشاوره ذهن نو به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه شناخت دوست و دشمن می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره شغلی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *