ارضای نیاز جنسی در مجردی (ریپ)


ارضای نیاز جنسی در مجردی یکی از چالش های افراد قبل از ازدواج است. نیاز جنسی یکی از نیازهای طبیعی است ومیزان آن، در هر کس متفاوت است. برخی از افراد به طور کلی میل جنسی کمی داشته و قبل از ازدواج، احساس نیاز چندانی به رابطه جنسی نمی‌کنند. در بیشتر موارد روش جایگزین افراد به جای روابط نامشروع قبل از ازدواج، خودارضایی است. اما خودارضایی نیز بعد از گذشت مدتی، عوارضی برای افراد ایجاد خواهد کرد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. روش های اشتباهی که افراد در این زمینه بکارمی‌گیرند؛ عواقب بدی برای آنها خواهد داشت که در این مقاله آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. برای دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

ارضای نیاز جنسی در مجردی

ارضای نیاز جنسی در مجردی

عرف جامعه و اخلاق حکم می‌کند که افراد نیاز جنسی خود را با ازدواج رفع کنند. اما گاهی شرایط ازدواج مهیا نیست. در چنین شرایطی برای ارضای نیاز جنسی در مجردی، باید روش های دیگری را به کار گرفت. آگاهی از روش های ارضای جنسی در دوران مجردی ضروری بوده و افراد باید در این زمینه اطلاعات داشته باشند. ارضای جنسی برای بدن ضرورت دارد و سرکوب آن علاوه بر مشکلات جسمی باعث بروز مشکلات روانی نیز خواهد شد. برای ارضای این نیاز قبل از ازدواج، می‌توانید از روانشناس نیز کمک بگیرید. بنابراین توصیه می‌کنیم در این خصوص حتما برای دریافت مشاوره خانواده تلفنی اقدام کنید.

معایب ارضای نیاز جنسی در مجردی با خودارضایی

همانطور که گفته شد؛ بیشتر افراد برای ارضای نیاز جنسی در مجردی به خودارضایی روی می‌آورند. با اینکه مضرات خودارضایی برای بدن به طور کامل اثبات نشده است. اما به طور قطع می‌توان گفت که در طولانی مدت این رفتار تاثیرات خود را خواهد داشت. برخی از معایب خودارضایی در بدن شامل موارد زیر می‌شود.

احساس گناه

بروز اعتیاد

زودانزالی یا دیرانزالی

ایجاد کیست یا تنبلی تخمدان

کاهش قدرت باروری

عوارض روانی

تنفر از رابطه جنسی

توجه: برخی از افراد بعد از ازدواج به دلیل لذتی که در تجربه های خودارضایی داشته اند، قادر به برقراری رابطه نیستند. این وضعیت می تواند با ترس از دخول نیز شدت بیشتری پیدا کند. برای بهبود این شرایط دریافت درمان برای از بین بردن ترس از دخول ضروری است.

معایب ارضای نیاز جنسی در مجردی با رابطه قبل از ازدواج

رابطه جنسی قبل از ازدواج برای ارضای نیاز جنسی در مجردی، بسیار پیچیده تر از چیزی است که فکر می‌کنید. در واقع وقتی شریک جنسی ثابتی نداشته و به صورت مکرر با افراد جدید به رابطه جنسی بپردازید؛ چرخه پاسخ جنسی مدام تغییر می‌کند و بدن واکنش صحیحی نمی‌دهد. از اثرات این گونه روابط بر روان نیز نمی‌توان غافل شد. به دلیل پیامدهای آسیب زننده ای که در ادامه توضیح داده‌ایم. متخصصین ایجاد آمادگی برای ازدواج را بهترین راه می‌دانند.

بی میلی به ازدواج

ازدواج مسئولیت زیادی برای افراد ایجاد می‌کند. وقتی فرد متوجه می‌شود که قبل از ازدواج نیز می‌تواند نیازجنسی خود را برطرف کند و درگیر مشکلات و مسئولیت های ازدواج هم نشود؛ راه راحت‌تر را انتخاب می‌کنند. غافل از اینکه تعدد شرکای جنسی در طولانی مدت عواقب بیشتری خواهد داشت. افراد وقتی در دوران دوستی و قبل از ازدواج همه چیز را تجربه می‌کنند؛ دیگر میلی به ازدواج نخواهند داشت.

ابتلا به بیماری های مقاربتی

وقتی شناخت کافی از شریک جنسی خود ندارید و فقط برای ارضای نیاز جنسی در مجردی، وارد رابطه جنسی می‌شوید؛ احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی بیشتر می‌شود. بیماری های مقاربتی، مدتی در بدن بدون علائم باقی خواهند ماند. به همین دلیل فرد ناقل است و آنرا به دیگران منتقل می‌کند اما خود متوجه نیست. کسانی که در دوران مجردی با افراد زیادی رابطه جنسی دارند؛ بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های آمیزشی هستند.

بارداری ناخواسته

افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی یا باورهای نادرست در مورد رابطه جنسی، شاید بارداری ناخواسته را قبل از ازدواج تجربه کنند. بارداری ناخواسته به دلیل ارضای نیاز جنسی در مجردی تاثیرات بدی بر فرد و خانواده خواهد داشت. بسیاری از افراد برای سقط جنین سریع و متوجه نشدن خانواده از روش های نامناسبی استفاده می‌کنند که سلامت جنسی آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. حتی استفاده از روش های ضدبارداری برای طولانی مدت نیز، بسیار مضر است.

باج گیری عاطفی

وقتی هدف از رابطه قبل از ازدواج فقط ارضای نیازجنسی در مجردی باشد؛ باج گیری عاطفی نیز بسیار اتفاق می‌افتد. رابطه جنسی در رابطه قبل از ازدواج، باعث تغییر شرایط خواهد شد. برخی افراد تصور می‌کنند بعد از برقراری رابطه جنسی، صاحب طرف مقابل خواهند شد. یا از طرف دیگر برخی از افراد بعد از رابطه جنسی، و وقتی به هدف خود می‌رسند؛ شریک خود را رها می‌کنند. یا حتی به این وسیله او را تهدید می‌کنند. باج گیری عاطفی تاثیرات بدی بر روحیه افراد خواهد داشت و آنها را بی اعتماد می‌کند.

چگونگی ارضای نیاز جنسی در مجردی

بعد از اطلاع از آثار و معایب ارضای نیاز جنسی در مجردی، باید به دنبال راهکاری برای رفع آن باشید. در واقع نه خودارضایی و نه رابطه قبل از ازدواج، روش های درستی برای ارضای این نیاز نیستند. از طرف دیگر این موضوع زندگی ما را در مواردی تحت تاثیر قرار خواهد داد به شکلی که دیگر قادر به تصمیم گیری درست نخواهیم بود. در این قسمت برخی از روش های ارضای نیاز جنسی در مجردی را ذکر خواهیم کرد. برای کنترل این شرایط مشاوران ما در حوزه جنسی می‌توانند به شما کمک کنند.

ورزش و تغذیه مناسب

ورزش کردن، انرژی درونی بدن را تخلیه می‌کند وهمچنین با تنظیم هورمون‌ها میل جنسی افراد را کاهش می‌دهد. در کنار ورزش، تغذیه مناسب نیز بسیار موثر است. برای مثال از خوردن مواد غذایی محرک، شیرین و چاق کننده خودداری کنید. برای جبران تاثیرا‌ت منفی تغذیه نامناسب، باید از ورزش کمک گرفت. ارضای نیاز جنسی در مجردی با ورزش همراه با رژیم غذایی مناسب امکانپذیر است و آن را کنترل می‌کند.

مقایسه نکردن خود با افراد متاهل

طبیعی است که افراد متاهل به صورت منظم با همسر خود رابطه جنسی داشته باشند. حتی شاید دوستان متاهل شما در مورد رابطه جنسی خود با شما نیز صحبت کنند. یا افراد مجردی که به صورت مرتب رابطه جنسی دارند. اما این معیار خوبی برای مقایسه و ارضای نیازجنسی در مجردی نیست. فراموش نکنید که آنان نیز زمانی مجرد بوده اند و با صبر و گذشت زمان، با فرد مناسب ازدواج کرده اند. به طور کلی از مقایسه خود با دیگران بپرهیزید و با توجه به شرایط خود بهترین تصمیم را بگیرید.

از دیدن فیلم های پورن خودداری کنید

فیلم های پورن، تصویر درستی از رابطه جنسی نیستند. آنان بازیگرانی هستند که برای هر صحنه بارها تمرین کرده اند. حتی مدت زمان ارگاسم و یا بدن آنها نیز واقعی نیست. فیلم های پورن باعث تحریک و برانگیختگی شما خواهند شد. به طور کلی ارضای نیاز جنسی در مجردی به وسیله فیلم های پورن، روش سالمی نیست و حتی تماشای آنها در دوران متاهلی نیز تاثیرات بدی خواهد داشت. تماشای فیلم های پورن بعد از مدتی باعث بروز اعتیاد خواهد شد. که برای ترک آنها باید از روانشناس یا سکستراپیست کمک بگیرید.

معاشرت بیشتر با خانواده و دوستان برای ارضای نیاز جنسی در مجردی

وقتی تایم بیشتری با دوستان و خانواده خود بگذرانید؛ دیگر تمایلات جنسی به شما غلبه نخواهد کرد. حضور در جمع و ایجاد مشغله های ذهنی برای خود، روش خوبی برای ارضای نیاز جنسی در مجردی خواهد بود. قطعا نباید این نیاز را سرکوب کرد یا بعد از ازدواج آن را به تاخیر انداخت؛ اما با توجه به شرایط خانوادگی و فرهنگی خود باید آن را کنترل کرد.

مراجعه به سکستراپیست

یکی از جدیدترین حوزه های فعالیت روانشناسی، سکستراپی است. که به افراد برای حل مشکلات جنسی شان کمک خواهد کرد. ارضای نیازجنسی در مجردی، یکی از این مسائل است که سکستراپیست می‌تواند آن را حل کند. مشاور با پیشنهاد راه های مختلف در این زمینه یا تمریناتی به افراد برای کنترل نیازجنسی خود قبل از ازدواج، کمک خواهد کرد.

خدمات مرکز مشاوره ذهن نو

خیلی از افراد بدون آن که بدانند برای مسائل دوران مجردی و قبل از ازدواج نیاز به کمک مشاوران دارند. برخی از افراد، مشکلات خود را نادیده گرفته؛ یا به آن اهمیتی نمی‌دهند. غافل از اینکه با ادامه دار شدن این مشکلات، بعد از ازدواج و حتی با همسر خود نیز دچار چالش هایی می‌شوند. این موضوع نشان دهنده ضرورت مراجعه به روانشناس قبل از ازدواج است. مشاورین مرکز مشاوره ذهن نو در همه زمینه ها آماده خدمت رسانی هستند. اگر برای ارضای نیاز جنسی در مجردی نیاز به کمک دارید؛ متخصصین ذهن نو به شما کمک می‌کنند.

سخن پایانی

ارضای نیازجنسی در مجردی و کنترل آن، یکی از کارهایی است که دختران و پسران مجرد باید برای آن اقدام کنند. نادیده گرفتن نیاز جنسی درست نیست؛ اما باید بهترین روش را برای آن انتخاب کرد. حتی در ازدواج نیز شاید افراد در زندگی جنسی خود به مشکلاتی بربخورند که با مراجعه به روانشناس یا سکستراپیست، قابل حل است. خانواده ها نیز باید با فرزندان خود همکاری داشته و از او حمایت کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه ارضای نیاز جنسی در مجردی می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360  و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *