فراموش کردن همسر سابق


فراموش کردن همسر سابق پروسه سختی است که افراد را تا مدت ها با خود درگیر می‌کند. کنار آمدن با گذشته و جدایی سختی های خود را دارد. احتمالا افرادی را دیده اید که سالها پس از جدایی هم چنان فکرشان درگیر نامزد سابقشان است و حتی افرادی نیز وجود دارند که به طور منطقی عشق سابق خود را به فراموشی سپرده اند. روزگاری به فردی علاقه داشته اید که حال نیست! شرایط سخت و دشواری است. اما باید بپذیرید، اصرار بر ماندن درست نیست و شما را فردی ضعیف نشان می‌دهد. فراموش کردن همسر سابق با کمک از روانشناس می‌تواند کارساز و درست باشد. فراموشی به تنهایی سخت و طاقت فرسا است. در ادامه در رابطه با روش های روانشناسی فراموش کردن همسر سابق توضیح داده ایم. اما بهتر است تا روانشناس و مشاور را برای کمک در نظر بگیرید. برای کمک به خود اقدام کنید و از روانشناسان و مشاورین راهنمایی بگیرید. برای دریافت مشاوره فردی کلیک کنید.

فراموش کردن همسر سابق

فراموش کردن همسر سابق چگونه است

طلاق یا رهایی تجربه تلخی است که خیلی از اطراف کسب کرده اند. اما فراموش کردن همسر سابق کار هر کسی نیست و خیلی از افراد به دلیل بلد نبودن راه های فراموشی همچنان با خاطرات درگیر هستند. برای همه افراد این فراموشی سخت است. گاهی این فراموش نکرده آثار مخرب و جبران ناپذیری را برجا خواهد گذاشت. دلایل زیادی برای فراموش نکردن وجود دارد که شامل: علاقه به همسر سابق، خاطرات زیبا و … دخیل در فراموش نکردن است. اما برای ادامه زندگی باید روش های فراموش کردن همسر سابق را یاد بگیرید و پیاده کنید. گاهی این افکار به قدری آسیب زا می‌شوند که شما را به افسردگی دچار می‌کنند و طعم زندگی زیبا را برای شما تلخ می‌کنند.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو دیدن نمایید.

راهکار برای فراموش کردن همسر سابق

برای فراموش کردن همسر سابق باید از روانشناسان کمک بگیرید و با تکیه بر علم روانشناسی به خود کمک کنید. فراموش نکردن همسر سابق فقط و فقط به شما آسیب وارد می‌کند و راه شما را دشوار می‌کند. لذت نبردن از زندگی اصلی ترین ضرر فراموش نکردن همسر سابق است. در ادامه در رابطه با فراموش کردن همسر سابق به سبک روانشناسی شما را راهنمایی کرده ایم.

1. نبود همسر سابق خود را بپذیرید

عصبانیت، ناراحتی و خشم از مراحل شکست عشقی محسوب می‌شود. اگر خیانت دلیل جدایی باشد شما را با شدت بالاتری از این احساسات روبرو می‌کند. و مدت زمان بیشتری برای فراموش کردن همسر سابق نیاز دارید. اگر این مدت سالها طول بکشد قطعا به شما آسیب های روانی و فشارهای سنگینی وارد می‌کند. با فراموش نکردن تنها خودتان را آزاد می‌دهید و از زندگی شیرین و زیبا خود را محروم می‌کنید. پذیرش شکست عشقی و رهایی اولین مرحله برای فراموش کردن همسر سابق است که بسیار نیز سخت و دشوار می‌باشد. سعی کنید به نبود همسر سابق خود عادت کنید و خاطراتش نیز از ذهن خود پاک کنید. باید حتما مراحل شکست عشقی را طی کنید تا به پذیرش برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مراحل شکست عشقی کلیک کنید.

2. اصرار بی جا نکنید

برای فراموش کردن همسر سابق همه چیز را رها کنید. هرگز اصرار و سماجت بی جا نکنید و اگر کسی شما را نمی‌خواهد قبول کنید و در نهایت به رهایی بسپارید. فراموشی و رهایی سخت ترین مرحله شکست عاطفی است، اما چاره ای نیست و باید خود را برای زندگی جدید و لذت از فعالیت ها آماده کنیم. رهایی به تلاش زیادی احتیاج دارد و باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود. به خود احترام بگذارید، قدر خودتان را بدانید و با اصرار به خودتان بی احترامی نکنید.

3. برای فراموش کردن همسر سابق به فعالیت های مورد علاقه بپردازید

شکست عشقی نیاز به ترمیم و تنهایی دارد. همه افراد این موضوع را درک می‌کنند. اما تنهایی نیز دوره ای دارد و نباید تمام وقت و زمان خود را با تنهایی سپری کنید. خودتان را در خانه و اتاق حبس نکنید و فرصت کسب تجربه های جدید به خود بدهید. برای رهایی و پذیرش باید به بیرون بروید، با دوستانتان ارتباط برقرار کنید و زمان خود را با فعالیت های مورد علاقه تان سپری کنید. ورزش، طبیعت گردی و هوای تازه باعث روحیه به شما می‌شود. به این موضوع فکر کنید که قبل از رابطه با همسرتان زندگی می‌کردید و بعد از نبود آن هم توانایی زندگی کردن خواهید داشت.

4. بازگشت به عشق سابق را فراموش کنید

چگونگی فراموش کردن همسر سابق

بعد از شکست عاطفی روزگار برای شما جذاب و شیرین نخواهد بود. هیچگاه مانند گذشته نمی‌توان زندگی کرد. همه افراد این موضوع را درک می‌کنند. اما به چه قیمتی؟ فراموش نکردن عشق سابق به قیمت لذت نبردن از زندگی؟ چرا همه زندگی خود را وقف افرادی می‌کنید که شما را نخواسته اند؟ کمی منطقی فکر کنید و با کمک از روانشناس تمام موضوعاتی که باعث برهم خوردن رابطه شده است را بررسی کنید. زندگی آنقدر هم طولانی نیست که به گذشته باز گردید و تمام راه های اشتباه و سخت را دوباره تکرار کنید. این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر عشق سابق شما خیانت کرده است، دوباره این اتفاق خواهد افتاد. برای فراموش کردن همسر سابق فرصت های جدید و تجربه زندگی جدید را امتحان کنید و از بند بازگشت به عشق سابق دوری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ازدواج دوباره با همسر سابق کلیک کنید.

5. به خودتان اهمیت بدهید

یکی از اصلی ترین راه های فراموش کردن همسر سابق اهمیت به خود است. تمام زمان و پول را صرف خودتان کنید. برای خودتان خرج کنید. به سراغ تفریح های مورد علاقه تان بروید. برای تقویت روحیه تان باید به خودتان اهمیت دهید تا اعتماد به نفستان افزایش پیدا کند. سعی کنید به خودتان اعتماد کنید و به سراغ فعالیت های مورد علاقه تان بروید.

6. برای فراموش کردن همسر سابق خاطرات جدید بسازید

خاطرات جدید به فراموش کردن همسر سابق کمک می‌کند. سعی کنید به مکان هایی که با همسر سایق خاطره دارید نروید و در مکان های جدید خاطره سازی کنید. اگر برای خودتان خاطرات بسازید، خاطرات گذشته کمرنگ می‌شود و به تدریج کسب تجربه های جدید جزو فعالیت های زندگی شما قرار خواهد گرفت. ورزش های جدید امتحان کنید. سبک لباس جدید انتخاب کنید و به مکان های جدید سفر کنید.

7. هرگز به همسر سابق خود زنگ نزنید

اگر نامزدتان خواست که بعد از جدایی با یکدیگر ارتباط داشته باشید هرگز نپذیرید. برای فراموش کردن همسر سابق باید نامزدتان را به کل از زندگی حذف کنید. با این اتفاق نه تنها نمی‌توانید او را فراموش کنید، بلکه خاطرات و فکر او دائم در زندگی شما خواهد ماند و آسیب های جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. اگر تلاش برای فراموش کردن همسر سابق دارید تمام دایره ارتباطات با او را باید از بین ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه برگشت بعد از طلاق کلیک کنید.

8. به تغییر سبک زندگی فکر کنید

یکی از راه ها تاثیر گذار فراموش کردن همسر سابق، تغییر سبک زندگی است. لیستی از تمام کارهای مورد علاقه تان که با وجود همسر سابق نمی‌توانستید انجام دهید تهیه کنید. اتاق خود را از تمام خاطرات او پاک کنید. احتمالا کادو ها و گل های خشکی در اتاق شما از طرف نامزد سابقتان بر جای مانده است. تمام این وسایل را دور بریزید و هدایای نامزد سابقان را به افراد نیازمند اهدا کنید. هرچه کمتر از نامزدتان آثار بماند، زود تر و راحت تر او را فراموش می‌کنید.

9. برای فراموش کردن همسر سابق به کشف استعدادها بپردازید

باید برای فراموش کردن همسر سابق قوی و مصمم عمل کنید. هیچ چیزی غیر ممکن نیست و شما نیز لایق زندگی با آرامش و بدون دغدغه فکری هستید. علاقه مندی ها و استعداد های خود را داخل دفترچه ای یادداشت کنید و به تقویت آنها بپردازید. با نوشتن محاسن و کشف استعدادهایتان خودتان را متقاعد خواهید کرد که تصمیم درستی گرفته اید و برای فراموش کردن همسر سابق خود مصمم تر عمل خواهید کرد.

10. از دوباره عشق را تجربه کنید

اگر رابطه قبلی تان موفق نبوده است سعی کنید با دقت بیشتری وارد رابطه جدید شوید. عشق دوباره و روش جایگزینی یکی از راهکارهای فراموش کردن همسر سابق است. خود را لایق بهترین های بدانید و تمام زندگی تان را صرف عشق سابق نکنید. حتما افراد مناسب شما وجود خواهند داشت که رابطه خوب را با او تجربه خواهید کرد. به خود فرصت عشق جدید بدهید و برای ادامه زندگی باقی عمرتان را با فردی که مناسب شماست سپری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شروع رابطه جدید بعد از جدایی کلیک کنید.

کلام آخر

فراموش کردن همسر سابق شاید برای دسته ای افراد سخت و برای دسته ای دیگر کار آسانی باشد. اما اثرات منفی بر روحیات و روان افراد می‌گذارد. بنابراین برای رهایی از این اتفاقات باید از روانشناس کمک بگیرید. روانشناسان علاوه بر اینکه به فراموشی آسان شما کمک می‌کنند، از آسیب های بعد از جدایی جلوگیری می‌کنند. مرکز مشاوره ذهن نو به صورت حضوری و تلفنی به مراجعان خدمات ارائه می‎دهد. برای‌کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه فراموش کردن همسر سابق می توانید از طریق شماره تلفن 02191002360 با متخصصان تحصیلی در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو صحبت کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *