بغل کردن همسر


بغل کردن همسر، یکی از انواع تماس های فیزیکی که بین زوجین انجام می‌شود. تحقیقات حاکی از آنند که در اغوش گرفتن عزیزان کاهش دهنده استرس و فشارهای روانی است. این رفتار نه تنها هیچ هزینه ای ندارد؛ بلکه از بسیاری از بیماری های روانی جلوگیری می‌کند و هزینه های درمان را کاهش می‌دهد. فراموش نکنید که بغل کردن نیر مانند تمام رفتار های محبت آمیز، آدابی دارد. بغل کردن،نوعی ابراز علاقه محسوب می‌شود و آثار روانی خوبی به جا می‌گذارد. برای آشنایی با راه های بیشتر ابراز عشق و محبت در خانواده کلیک کنید.

بغل کردن همسر

در آغوش کشیدن همسر، توسط دست ها در حالت های مختلفی مثل ایستاده، نشسته و یا خوابیده انجام می‌شود. افراد بسته به میزان احساساتشان در آغوش یکدیگر می‌مانند. در بغل کردن خلاقیت به خرج دهید و آن را فقط به یک تماس فیزیکی محدود نکنید. در هنگام در آغوش گرفتن همسر به اوابراز احساسات کنید.

مزایای بغل کردن همسر

👥امنیت روانی

ایجاد امنیت روانی و تعلق خاطر یکی از اثرات بغل کردن همسر است. در دوران نوزادی شاهد آرام شدن کودک با هر بغل هستیم . این نشان دهنده ی نیاز ذاتی به آغوش است. در انجام تحقیقی شبیه سازی شده با شامپازه ها متوجه شدند بچه هایی که با یک مادر از جنس سیم شیر داده شدند نسبت به آنهایی که با مادری از جنس پارچه ای نرم تغذیه شدند؛ دلبستگی ایمن نداشتند. برای آشنایی با فوائد بغل کردن کودک روی لینک کلیک کنید.

👥قوی تر شدن ارتباط عاطفی

معمولا زوجینی که سال های زیادی از زندگی مشترک شان می‌گذرد، ابراز احساسات نسبت به یکدیگر را فراموش می‌کنند. با رفتارهایی مثل در آغوش کشیدن یا ابراز احساسات می‌توان به تحکیم روابط کمک کرد.

👥ترشح هورمون های ضدافسردگی

در تحقیقات انجام شده مشخص شده است که درهنگام بغل کردن و تماس فیزیکی، هورمون هایی در مغز ترشح می‌شوند که شادی آور هستند و از افسردگی، جلوگیری می‌کنند. این هورمون ها همچنین میزان اضطراب را کاهش می‌دهند. این هورمن ها به تقویت سیستم ایمنی نیز کمک می‌کنند و ضربان قلب را تنظیم می‌کند.

👥ابراز احساسات

برای برخی از افراد به زبان آوردن احساسات مشکل است و یا علاقه ای به این کار ندارند.در چنین مواردی تماس های فیزیکی مثب در بغل کردن همسر بهترین گزینه است. شما می‌ توانید با بغل کردن به او نشان دهید که به او اهمیت می‌دهید و اعتماد دارید.

👥خاتمه دادن به قهر

می توانید از بغل کردن همسر به عنوان راهی برای دلجویی و پایان دادن به قهر با او استفاده کنید. با این کار آشتی کردن بسیار ساده تر می‌شود. او را در آغوش بگیرید و با عذرخواعی صمیمانه و آرام به مشاجره پایان دهید.

بغل کردن در رابطه جنسی

بغل کردن همسر می‌تواند شروعی خوبی برای رابطه جنسی باشد. رابطه جنسی به آمادگی جسمس و روانی نیاز دارد و نمی‌توان به سرعت، سراغ اصل مطلب رفت. در آغوش گرفتن و نوازش همسر آمادگی او را بیشتر می‌کند.  برای روش های راضی کردن همسر برای رابطه جنسی کلیک کنید.

چگونگی بغل کردن همسر

همانطور که گفته شد، بغل کردن آدابی دارد که رعایت آن ها حس بهتری بعد از بغل به شما می‌دهد. در آغوش گرفتن در هر مکان یا زمانی خوشایند نیست؛ و ممکن است برای افراد نه تنها دلپذیر نباشد بلکه آنها را اذیت کند.

🔻رعایت بهداشت شخصی

در هنگام بغل کردن، افراد به هم بسیار نزدیک می‌شوند. در این شرایط بهتراست بهداشت فردی را رعایت کنند تا باعث آزاردگی همسر خود نشوند. دوش گرفتن و استفاده از عطرها به این نکته کمک می‌کنند. بوی بد یا موهای صورت آقایون از عواملی هستند که افراد را از درآغوش گرفته شدن بزار می‌کنند.

🔻درآغوش گرفتن بدون اجبار

هرگز همسر خود را مجبور به بغل کردن نکنید. تحمیل این رفتار خود، نوعی تجاوز محسوب می‌شود. در هنگام دعوا یا مواردی که همسرتان در حال انجام کاری است که نیاز به دقت و تمرکز دارد؛ از در آغوش گرفتن او بپرهیزید. برای شناخت دلایل  جدا خوابیدن زن و شوهر  این مقاله را مطالعه کنید.

🔻عکس العمل داشته باشید

در مقابل در آغوش کشیده شدن، شما هم رفتار محبت آمیز داشته و مثل چوب خشک نباشید. محبت و ابراز علاقه باید دو طرفه باشد وگرنه باعث دلسردی می‌شود. این وظیه شماست که نیاز های همسرتان را برطرف کنید؛ پس تا زمانی که احساس راحتی دارید اجازه دهید این رفتار ادامه پیدا کند.

🔻نقش تمرکز در بغل کردن همسر

بغل کردن نیز مانند رابطه جنسی نیاز به تمرکز دارد. در هنگام در آغوش گرفتن  تمام حواس خود را معطوف به همسر خود کنید و از تماشای تلوزیون یا آشپزی کردن، بپرهیزید. استفاده از تلفن همراه یا خود را مشغول کاری دیگر کردن نیز مواردی هستند که کیفیت بغل کردن پایین می‌آورند.

انواع مختلف بغل

بغل کردن نیز پوزیشن های مختلفی دارد که با امتحان آنها می‌توانید سبک موردعلاقه خود و همسرتان را پیدا کنید. برای مثال در آغوش گرفتن از پشت سر، از بغل، پیشانی به پیشانی، حرکت در حین آغوش و… از انواع مختلف بغل کردن هستند.

سخن پایانی

بغل کردن همسر در رابطه آثار مفیدی دارد. همیشه از همسر انتظار پیش قدم شدن یا ابراز احساسات را نداشته باشید. شما هم در رابطه فعال باشید و با روش های مختلف علاقه خود را بیان کنید. از پذیرفته شدن نترسید و شرایط را درک کنید. برای بهبود رابطه خود و یادگیری مهارت های موثر در رابطه حتما از یک سکستراپیست یا روانشناس کمک بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه زوج می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید

سوالات متداول

فواید بغل کردن همسر چیست؟

بغل کردن همسر، فوایدی مثل ایجاد حس امنیت، ترشح هورمون های ضدافسردگی، افزایش صمیمیت میان زوجین و فرصتی برای پایان دادن به مشاجرات دارد.

انواع مختلف بغل کردن کدام اند؟

بغل کردن نیز پوزیشن های مختلفی دارد ودر حالات مختلفی مثل ایستاده، نشسته یا حتی خوابیده امکان پذیر است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *