سکس چت | چت جنسی


سکس چت یا چت جنسی یکی از انواع رابطه جنسی است که از طریق تلفن یا ابزارهای ارتباطی انجام می‌شود. امروزه به دلیل دسترسی راحت تر به اینترنت و فضای مجازی یا تکنولوژی این نوع از رابطه جنسی شیوع زیادی پیدا کرده است. این نوع از رابطه در ایران جرم انگاری شده است و علاوه برآن تاثیرات دیگری روی سلامت جنسی افراد دارد.

سکس چت

در سکس چت افراد با تلفن همراه یا لپ تاپ خود به تماس تلفنی یا ویدئویی با شریک خود یا یک غریبه می پردازند و نیاز جنسی خود را بر طرف می کنند. چت جنسی به دلیل فاصله جغرافیایی یا صرفا رفع یک فانتزی جنسی انجام می‌گیرد. اگررابطه جنسی تلفنی با توافق دو طرف انجام شود؛ یک اختلال محسوب نمی شود. اما گاهی پیش می‌آید که یک نفر ما رو مجبور به انجام چنین کاری می‌کند. سواستفاده از تصاویر یا ویدئو ها در چنین شرایطی اتفاق می‌افتد.

علل تمایل به چت جنسی

برای همه پیش می‌آید که مدتی از شریک خود دور باشند. در چنین شرایطی افراد راه های مختلفی را برای ارضای نیاز جنسی خود امتحان می کنند. البته هنوز علت دقیقی برای ایجاد این تمایل در افراد وجود ندارد اما دلایل زیادی در آن موثر هستند.

فاصله جغرافیایی

همانطور که قبلا هم گفته شد؛ دوری از شریک جنسی یکی از اصلی ترین دلایل علاقه به سکس تلفنی است. به عنوان مثال در زمان کرونا که هم در قرنطینه بودند یا به دلیل عدم اطلاعات از چگونگی انتقال این ویروس رابطه جنسی نداشتند؛ بسیاری از افراد به رابطه جنسی تلفنی روی آوردند.

عدم اعتماد به نفس

شاید بتوان گفت مهم ترین دلیل انجام سکس چت، عدم اعتماد به نفس است. در چنین شرایطی افراد به دلیل عدم تمایل به سکس حضوری یا احساس شرم از بدن یا عملکرد جنسی خود از دیگران درخواست انواع دیگری از رابطه جنسی را دارند. بسیاری از پسران یا دختران به دلیل باورهای اشتباهی که در مورد رابطه جنسی و بکارت وجود دارد برای ارضای نیاز خود دست به انجام این کار می زنند.

اختلالات جنسی یا روانی

معمولا در این مورد یک طرف،راضی به انجام این گونه روابط نیست. به دلیل تهدید یا فشار تن به سکس تلفنی می دهد. به عنوان مثال در اختلال تماشاگری جنسی افراد فقط از طریق تماشای تصاویر یا ویدئو های جنسی ارگاسم را تجربه می کنند. این رفتار بعد از مدتی چرخه جنسی افراد را تغییر می دهد که با روش های دیگر نمی‌توانند برانگیختگی جنسی را تجربه کنند.

ایجاد تنوع در رابطه

برای بعضی از افراد رابطه جنسی از طریق تماس یا درچت، فقط در حد یک فانتزی جنسی است. به دلیل یکنواخت شدن فرایند رابطه، آنها مایل اند روش های جدیدی را امتحان کنند. البته بهتر است این فانتزی را با شریک خود انجام دهند تا این رفتار دلیلی بر خیانت نشود.

معایب و مزایای سکس تلفنی

اگر مدتی است که فقط از طریق وسایل ارتباطی رابطه جنسی داشته اید یا ارگاسم را تجربه کرده؛ احتمال شما به سکس تلفنی اعتیاد پیدا کرده اید. چرخه ی جنسی شما دچار تغییراتی شده است و یا در روابط با مشکلاتی رو به رو شده اید.

سو استفاده در چت جنسی

اگر شما با شخصی غیر از شریک خود در راه سکس چت هستید؛ باید بدانید که ممکن است از اطلاعات شما سو استفاده شود. اگر شخصی شما را مجبور به انجام این کار کرد به صورت واضح و صریح پاسخ نه بدهید.

اعتیاد به پورن

این دسته از افراد به دلیل اینکه به ارگاسم فقط از طریق مشاهده و روش دیداری، عادت کرده اند؛ احتمالا به تماشای پورن نیز اعتیاد پیدا خواهند کرد. اعتیاد به پورن خود نیز یکی از اختلالات جنسی محسوب می‌شود که فرد باید به دنبال درمان آن باشد.

مزایا

از مزایای آن می‌توان به حفظ رابطه حتی در شرایط غیر عادی نیز، اشاره کرد. برای مثال شخصی که برای مدت زیادی مجبور به دوری از همسر خود است از این طریق می‌تواند لذت جنسی را با همسر خود تجربه کند. رابطه جنسی تلفنی نیز شرایطی دارد که دو طرف ملزم به رعایت آن هستند. نشان دادن لذت به همسر، دو طرفه بودن لذت، عدم حضور شخص سوم در حین تماس و… از قوانین رابطه جنسی تلفنی است.

در سکس تلفنی چگونه باید رفتار کرد؟

اگر به هر دلیلی به انجام این کار تمایل پیدا کردید؛ فراموش نکنید که قوانین آن را رعایت کنید. و به حقوق شریک خود نیز احترام بگذارید. در شرایطی امن و ساکت به انجام این کار بپردازید. لذت خود را به شریک خود نشان دهید و بعد از ارگاسم بلافاصله تماس را قطع نکنید. قبل از انجام این کار به خوبی به آن فکر کنید. با شریک خود در مورد چت جنسی صحبت کنید و نظر او را نیز بخواهید. قبل یا بعد از رابطه صحبت کردن با یک سکس تراپیست، کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

راهکار های دوری از چت جنسی

اگر حس کردید که این رفتار در شما، تبدیل به عادت شده است در زندگی شخصی و اجتماعی شما خلل ایجاد کرده است؛ با کمک یک مشاور و انجام تمریناتی، این عادت را از بین ببرید.

جانشینی

این روش در روانشناسی بسیار پرکاربرد است. از این طریق عادت مفیدی را جایگزین عادتی مضر می کنند. هر زمان تمایل به سکس چت در شما ایجاد شد، خود را سرگرم کار دیگری کنید. ورزش، آشپزی، خوراکی خوردن و… فعالیت هایی هستند که شما را از انجام این رفتار؛ باز می‌دارند.

روان درمانی

در جریان مشاوره با یک روانشناس در ابتدا علل شکل گیری این رفتار در شما مشخص می‌شود و در قدم بعد باتوجه به مشکل، راه های درمانی آغاز می‌شوند. فرایند روان درمانی نیاز به زمان و صبر دارد.

سخن پایانی

اگر فانتزی انجام این رفتار را دارید یا این کار راقبلا انجام داده اید؛ از قضاوت شدن نترسید. با شریک خود صادق باشید و قبل از اقدام به هرکاری در مورد آن اطلاعات کسب کنید. در صورت دریافت چنین درخواستی قبل از بروز خشم یا ناراحتی؛ در مورد آن صحبت کنید. برچسب زدن یا پیش داوری احساسات منفی فرد را بیشتر می کند اما مراجعه به یک روانشناس در این موقعیت بهترین گزینه است.

برای دریافت مشاوره در زمینه ابراز همدردی می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

آیا چت جنسی یک اختلال جنسی محسوب می شود؟

اگر فقط یک فانتزی باشد و دو طرف از چنین رابطه ای کاملا راضی باشند؛ اختلال محسوب نمی‌شود. اما اگر با سواستفاده یا اعتیاد به این موضوع همراه شود؛ نیاز به درمان است.

آیا تمایل به چت جنسی را می‌توان از بین برد؟

بله با روش هایی مثل روان درمانی و تمرین های مختلف، قابل کنترل است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *