در جا زدن در زندگی | 5 راه جلوگیری از درجا زدن در زندگی


در جا زدن در زندگی یکی از عوامل جلوگیری از پیشروی است. همه افراد برای پیشرفت نیاز به حرکت دارند. زمانی که درجا بزنند هرگز به سوی اهداف حرکت نمی‌کنند. در واقع برای رسیدن به اهداف و آرزوها، باید انگیزه داشته باشید. انگیزه زیاد باعث حرکت و حرکت باعث انگیزه می‌شود. بنابراین برای کسب و دستیابی هر هدفی باید حرکت کنید. اما تمامی راه ها با موانع زیادی دارند. که اگر با این چالش ها روبرو شدید؛ نباید درجا بزنید. در صورتی که با هر مانع و چالش روبرو شدید و خود را شکست خورده دانستید؛ حتما از روانشناس کمک بگیرید. روانشناس به شما کمک می‌کند تا با چالش ها به شیوه ای بهتر برخورد کنید. برای دریافت مشاوره فردی کلیک کنید.

در جا زدن در زندگی

علت اصلی عدم موفقیت افراد، در جا زدن در زندگی است. احتمالا عده ای از افراد را در زندگی خود مشاهده کرده اید که همیشه در حال کار هستند اما هیچ پیشرفتی نکرده اند. شاید هم شنیده باشید که برخی از افراد می‌گویند هرچقدر تلاش می‌کنم به هیچ نتیجه ای نمی‌رسم. زمانی که کسی با مشکل عدم موفقیت اما تلاش روبرو است، در جا زدن در زندگی گریبان گیرش شده است.

راه های زیادی برای رفع در جا زدن در زندگی وجود دارد. که اگر کسی از این مشکل خود آگاه بود، می‌تواند با استفاده از راهکارهای نوین، از تله درجا زدن رهایی یابد. حتما در این کار کمک از روانشناس را فراموش نکنید.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

نشانه های در جا زدن در زندگی

افرادی که با مشکل درجا زدن در زندگی مواجهه هستند، نشانه هایی را از خود بروز می‌دهند. که در این بخش مقاله راجع به علائم و نشانه های این افراد توضیح داده ایم.

🔺 برای مبارزه کشش ندارند.

🔺 بسیار کسل هستند.

🔺همیشه احساس گیجی دارند.

🔺 اضطراب دارند.

🔺 احساس امنیت ندارند.

🔺حس می‌کنید که چیزی غلط است.

🔺 عدم ثبات

🔺 بلاتکلیفی

🔺ترس از تغییر

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ترس از آینده کلیک کنید.

ترس های افرادی که دچار به درجا زدن در زندگی هستند

🔻 این افراد در زندگی ترس از تغییر دارند. با ترس از تغییر، فرصت های زندگی خود را از دست می‌دهند.

🔻ترس از تنهایی از دیگر هراس های این افراد است. در این شرایط فرد از زندگی به تنهایی هراس دارد و حتی به روابط مضر وابستگی نشان می‌دهد.

🔻 شایع ترین ترس در کسانی که در زندگی درجا می‌زنند، شکست است. شکست از نظر بیشتر افراد موضوع خجالت آور است. که باعث آبروریزی می‌شود.

🔻 عده ای از افراد هستند که به دلیل طرد شدن از انجام بسیاری از کارها دوری می‌کنند. با افراد جدید، کارهای تازه، رابطه عاطفی و … خودداری می‌کنند.

🔻 برخی به دلیل ترس از امتحان کردن های متفاوت در زندگی درجا می‌زنند. اما این افراد باید به این موضوع فکر کنند که هیچ تضمینی برای انجام جهت زندگی بهتر وجود ندارد.

🔻 گاهی ترس از وقوع یک اتفاق بد باعث درجا زدن در زندگی می‌شود. که این ترس افراد را از لذت بردن در زندگی دور می‌کند.

🔻 ترس از صدمه دیدن حتی گاهی باعث درجا زدن در زندگی می‌شود. ترس از تجربه های ناخوشایند، زخم های عاطفی و … در این دسته قرار دارند.

🔻 قضاوت دیگران از جمله ترس های این افراد است. برخی از آدم ها تحت هر شرایطی قضاوت های بی رحمانه دارند که باعث ترس این افراد می‌شود.

🔻 یکی دیگر از ترس های شایع افرادی که به درجا زدن در زندگی دچار هستند؛ ترس از به اندازه خوب نبودن است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ترس از تنهایی کلیک کنید.

راه حل جلوگیری از درجا زدن در زندگی

همانطور که گفته شد، درجا زدن در زندگی باعث عدم پیشرفت می‌شود. بسیاری از افراد هستند که هرچقدر در زندگی تلاش می‌کنند، به هیچ موفقیتی دست نمی‌یابند. برای جلوگیری از این اتفاقات باید روش های جلوگیری از درجا زدن را آموزش ببینید. که در این بخش مقاله راجع به آنها توضیح داده ایم.

🟢 مسئولیت تمام اتفاقات زندگی خود را بپذیرید

یکی از روش های جلوگیری از درجا زدن در زندگی، مسولیت پذیری است. کسانی که در زندگی مسئولیت کارهای خود را بر عهده نمی‌گیرند، همیشه در زندگی با مشکلات مواجهه هستند. زمانی که مسئولیت کارهای خود را بپذیرید؛ کمتر با درجا زدن مواجهه خواهید شد.

🔴 نقاط ضعف خود را شناسایی کنید

از دیگر روش های جلوگیری از درجا زدن در زندگی، شناسایی نقاط ضعف است. زمانی که شما نقاط ضعف خود را شناسایی کنید، کمتر با مشکل مواجهه می‌شوید. آسیب پذیری در این شرایط نیز کاهش می‌یابد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درس گرفتن از اشتباهات کلیک کنید.

🟡 پروژه های سخت را قبول کنید

قبول پروژه های سخت یکی از روش های جلوگیری از درجا زدن در زندگی است. برای اینکه از این شرایط رهایی یابید، باید ریسک کنید. ریسک کردن در زندگی و قبول پروژه های سخت باعث تلاش و کوشش بیشتر می‌شود.

🔵 برای خود استانداردهای بالا تعیین کنید

برای جلوگیری از درجا زدن در زندگی، باید استانداردهای بالا تعیین کنید. منظور از استانداردهای بالا یعنی هرگز تسلیم نشوید. برای خود در درجات بالا موقعیت انتخاب کنید. و در آن جهت به تلاش بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مسئولیت پذیری راچطور افزایش دهیم؟ کلیک کنید.

🟠 از روانشناس کمک بگیرید

همیشه کمک از روانشناس افراد را از شر مزاحمت های روحی و روانی راحت می‌کند. بسیاری از افراد به دلیل درجا زدن در زندگی، هرگز پیشرفت نمی‌کنند. عدم پیشرفت نیز باعث کاهش کیفیت زندگی و افسردگی می‌شود. که نیازمند فوری به روانشناس است.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله راجع به درجا زدن در زندگی صحبت کردیم، افراد بسیاری به دلیل دچار شدن به این موضوع در زندگی خود هیچ گونه پیشرفتی ندارند. حتی به مرور زمان از دیگران فاصله می‌گیرند و به افسردگی دچار می‌شوند. استرس و اضطراب این افراد به قدری افزایش می‌یابد که به شدت درگیر فرسودگی می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاقات حتما از روانشناس کمک بگیرید.

مرکز مشاوره ذهن نو به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه درجا زدن در زندگی می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره شغلی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *