ازدواج با دوست دختر چه معایب و مزایایی دارد؟ (ج)


ازدواج با دوست دختر در جامعه امروزی بسیار زیاد شده است. بسیاری از مردان هنگام تصمیم‌گیری برای ازدواج با دوست دختر خود دچار شک و تردید می‌شوند. برای مثال ممکن است از ازدواج بترسند، از انتخاب خود مطمئن نباشید یا نگران باشند که پس از ازدواج رابطه عاشقانه‌شان از بین برود. اما گاهی این ترس‌ها بی‌مورد نیست، چرا که رابطه دوستی با رابطه زن و شوهر تفاوت زیادی دارد و باید قبل ازدواج ببینید که همسر آینده‌تان در نقش خانم خانه چگونه خواهد بود. متخصصان با انجام مصاحبه و تست‌های روانشناسی میزان موفقیت ازدواج را می‌سنجند. برای دریافت اطلاعات بیشتر مشاوره قبل از ازدواج دریافت کنید.

امروزه ازدواج با دوست دختر بسیار بیشتر از ازدواج های سنتی رواج دارد. دختران و پسران زیادی به طریق دوستی ازدواج می‌کنند. و در جامعه فعلی نیز به دلیل دوستی های پی در پی و رایج، ازدواج با دوست دختر افزایش یافته است. دوستی ها از طروق مختلف اتفاق می‌افتد. اما قبل از ازدواج باید از شیوه های مختلف بررسی شود. ازدواج چه به صورت سنتی و چه به شیوه دوستی باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. این موضوع را نیز به خاطر داشته باشید که پس از سال ها دوستی باز هم به شناخت مناسبی از دوست دختر خود نخواهید رسید. حتما باید به شیوه دقیق تری او را بررسی کنید و هر دو هدف یکسانی در زندگی داشته باشید.

برای عضویت در کانال تلگرامی ذهن نو کلیک نمایید.

ازدواج با دوست دختر | تصمیم درست یا غلط

بسیاری از مردان قبل از اینکه به طور قطعی تصمیم به ازدواج با دوست دختر بگیرند، دچار شک و تردیدهای مختلفی می‌شوند و مشغولیت ذهنی زیادی تجربه می‌کنند. این مشغولیت ذهنی می‌تواند کیفیت روابط را تحت تاثیر قرار داده و منجر به بروز تعارض شود. اگر تصمیم دارید با دوست دختر خود ازدواج کنید اما در این باره مطمئن نیستید، در نظر گرفتن موارد زیر به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

حتما درباره دوستی های قبل ازدواج بخوانید.

🟡 سعی کنید پیش از هرچیز به خودشناسی برسید

قبل از اینکه ببینید کسی که انتخاب کرده‌اید برای ازدواج مناسب است یا نه، باید به شناخت کافی از خودتان برسید. در نتیجه پیش از هرچیز از خود بپرسید که در زندگی به دنبال چه چیزهایی هستید و ملاک‌ها و معیارهای‌تان برای انتخاب همسر آینده چه چیزهایی هستند. جواب دادن به این پرسش‌ها پیش نیازهای اصلی هستند که قبل از تصمیم‌گیری برای ازدواج با دوست دخترتان باید به آن‌ها فکر کنید.

🟢 قبل ازدواج با دوست دختر اجزای عشق سالم در رابطه‌تان بررسی کنید

حتما قبل از ازدواج با دوست دختر، رابطه خود را بررسی کنید. برای اینکه بدانید در یک رابطه سالم قرار دارید یا نه، باید در کنار احساس اشتیاق و میل جنسی نسبت به شریک عاطفی‌تان دو عنصر اساسی دیگر نیز میانتان وجود داشته باشد. این دو عنصر صمیمیت و تعهد را شامل می‌شوند.

صمیمیت به این معناست که بتوانید همانند دو دوست در کنار یکدیگر قرار بگیرید و زمان‌های مشترکی را در کنار هم بگذارنید. تعهد به معنای مسئولیت‌پذیری در رابطه و پایبندی به آن است. کم رنگ بودن هریک از سه عنصر صمیمیت، تعهد و میل جنسی می‌تواند به آینده رابطه شما در طولانی مدت آسیب برساند.

🔴 از تصمیم گیری هیجانی بپرهیزید

قبل از ازدواج با دوست دختر، از تصمیمات هیجانی بپرهیزید. بررسی‌ها نشان می‌دهند که قدرت تصمیم‌گیری و قضاوت انسان تحت تاثیر هیجانات به میزان بسیاری کاهش می‌یابد. در نتیجه زمانی که از نظر عاطفی تحت تاثیر قرار گرفته‌اید نباید فورا برای یک تصمیم گیری مهم اقدام کنید. سعی کنید محتاطانه‌تر عمل کرده و پیش از اینکه تصمیم قطعی بگیرید کمی به خودتان زمان بدهید.

🟣 به یک شناخت همه جانبه از یکدیگر برسید

حتما قبل از ازدواج با دوست دختر، به شناخت همه جانبه برسید. برخی افراد فکر می‌کنند رابطه با جنس مخالف پیش از ازدواج به آن‌ها کمک می‌کند تا همدیگر را بهتر بشناسند. این در حالیست که تجارب بالینی نشان می‌دهند که بسیاری از زوج‌هایی که قبل ازدواج با یکدیگر دوست بوده‌اند هم درک و شناخت دقیقی از یکدیگر ندارند. و پس از شروع زندگی مشترک تازه با بسیاری از حقایق شخصیتی روبه‌رو می‌شوند. مراجعه به یک روانشناس و گرفتن خدمات مشاوره پیش از ازدواج از جمله راه‌های موثر برای درک و شناخت عمیق‌تر از یکدیگر است تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. برای اشنایی با بایدها و نبایدهای رابطه قبل ازدواج کلیک کنید.

🔵 نقش خانواده ها را نادیده نگیرید

برخی افراد هنگام تصمیم‌گیری برای ازدواج با دوست دختر فقط خود و شریک عاطفی شان را در نظر می‌گیرند، این در حالی است که فرهنگ خانواده‌ها و تشابه آن‌ها از نظر جایگاه اجتماعی یا اقتصادی یکی از عوامل بسیار مهم و تعیین کننده در رضایت زناشویی و تجربه یک ازدواج موفق است. در نتیجه اگر ارتباط با دوست دخترتان برایتان جدی است باید پیش از تصمیم گیری قطعی برای ازدواج با خانواده‌های یکدیگر آشنا شوید.

چه چیزهایی را در ازدواج با دوست دختر باید در نظر بگیریم؟

برای ازدواج با دوست دختر حتما باید برخی از ویژگی ها را مد نظر داشت. این ویژگی ها شامل مواردی است که به صورت سوال و پاسخ توضیح داده ایم.

✨ چقدر به هم شبیه هستید؟

حتما این موضوع را در نظر بگیرید که چقدر به دوست دختر خود شبیه هستید. ازدواج با دوست دختر نباید تصمیم هیجانی باشد. تفاهم و شباهت اخلاقی و رفتاری را حتما اولویت قرار دهید.

✨ آیا تناسب سنی دارید؟

در ازدواج با دوست دختر باید این موضوع را در نظر داشته باشید که آیا از لحاظ سنی با او تناسب دارید؟ اینکه دوست دختر شما بیش از حد کوچک و بیش از حد بزرگ باشد باعث بروز مشکلات پی در پی در آینده و زندگی مشترک خواهد شد.

✨ هدف دوست دختر تان از ازدواج چیست؟

هنگام ازدواج با دوست دختر از او سوال کنید که چه قصدی دارد؟ در راه رسیدن به شما دنبال چه چیزی است؟ اگر با پاسخ های او متوجه شدید که هدف مشخصی از برقراری رابطه با شما ندارد، بهتر است کمی بیشتر فکر کنید. حتی اگر پس از خواستگاری از دوست دخترتان او زمان برای پاسخ خواست و تردید در جواب داشت، حتما راجع به انتخاب خود بیشتر فکر کنید.

✨ چقدر برای حریم و ارزش های یکدیگر ارزش قائلید؟

احترام و روابط بین فردی از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر قصد ازدواج با دوست دختر خود را دارید. باید با او راجع به ارزش و احترام به حریم خصوصی خود صحبت کنید. باید قبل از ازدواج با دوست دختر حتما حریم و مرز های یکسان و منطقی را مشخص کنید. تا در نهایت به مشکل بر نخورید.

✨ آیا به هم اعتماد دارید؟

برای ازدواج با دوست دختر حتما باید اعتماد وجود دارد. به طور کلی اعتماد پایه های اصلی یک رابطه است. آنچه باعث برهم خوردن رابطه می‌شود، سوءظن و شک به یکدیگر است. اگر حتی ذره ای به یکدیگر شک دارید باید بیشتر برای ازدواج باهم فکر کنید.

✨ آیا از ازدواج با دوست دختر خود تردید دارید؟

گاهی قبل از ازدواج با دوست دختر، دچار تردید و شک هستید. حتما باید بیشتر راجع به ازدواج فکر کنید. اگر دائم سوالاتی از قبیل آیا الان موقع مناسب است؟ آیا فرد مناسبی برای ازدواج با من است؟ آیا خوشبخت می‌شوم؟ و … نشان از تردید و شک از یکدیگر می‌شود. اگر با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنید، حتما از روانشناس برای اطمینان بیشتر کمک بگیرید.

✨ به نظرتان دختر دیگری هست که بیشتر برای شما مناسب باشد؟

حتما ازدواج با دوست دختر به ویژگی های ظاهری او نیز مشاهده کنید. آیا توانایی زندگی طولانی مدت با او را دارید؟ ویژگی های رفتاری و اخلاقی او با شما مطابق است؟ آیا از ظاهر او خجالت می‌کشید؟ اگر مدت طولانی به او نگاه کنید خسته نمی‌شوید؟ باید به تمامی این سوالات پاسخ دهید تا با مشکلات کمتری مواجهه شوید.

✨ ازدواج با دوست دختر کاری منطقی است یا حقیقتا خواسته قلبی تان است؟

گاهی اوقات تحت تاثیر حرف و رفتار دیگران هستیم و برای ازدواج با دوست دختر اقدام می‌کنیم. و به خواست قلبی خودمان اقدام نمی‌کنیم. قبل از اینکه خواستگاری صورت بگیرد باید فکر کنید که آیا این اقدام منطقی است یا تحت تاثیر اطرافیان قرار گرفته اید. اگر این خواسته قلبی و منطقی خودتان است. بهترین انتخاب را خواهید داشت.

✨ آیا با خانواده او سازگاری دارید؟

برای اقدام به ازدواج با دوست دختر باید خانواده او را نیز در نظر بگیرید. شما تنها نباید به فرد مورد نظر فکر کنید. ازدواج با یک نفر تنها مهم نیست. باید خانواده او را نیز در نظر بگیرید. شما علاوه بر اینکه با او ازدواج می‌کنید، با خانواده او نیز ازدواج می‌کنید. پس باید خانواده فرد مورد نظر هم مورد علاقه شما باشد.

✨ در کنار او احساس خوشحالی می کنید؟

همیشه باید برای ازدواج با دوست دختر این موضوع را در نظر بگیرید که آیا کنار او احساس خوشحالی می‌کنید و یا تنها برای وابستگی به او قصد ازدواج دارید؟ احساس خوشبختی مهم ترین موردی است که باید برای ازدواج در نظر بگیرید. لبخند کنار او را اولویت اول خود قرار دهید.

✨ چقدر دوستش دارید؟

میزان علاقه شما در ازدواج با دوست دختر از اهمیت بالایی برخوردار است. عشق یک مقوله درونی و ذهنی است. اگر از عشق و علاقه خود مطمئن هستید، پس جای تردید و شک نیست. اما اگر به میزان عشق و علاقه خود شک دارید. باید بیشتر به ازدواج فکر کنید.

تصمیم نهایی درباره ازدواج با دوست دختر

برای تصمیم گیری در زمینه ازدواج با دوست دخترتان باید شرایط را به دقت بررسی کنید. داشتن یک رابطه عاطفی و علاقه صرفا برای شروع یک زندگی مشترک کافی نیست. مراجعه به یک روانشناس، انجام تست‌های شخصیت شناسی، آشنایی با خانواده‌ها و مهم‌تر از همه اقدام در زمینه خودشناسی از جمله مهم‌ترین کارهایی هستند که باید در این هنگام انجام دهید. از همین رو مراجعه به یک مرکز مشاوره معتبر و کمک گرفتن از یک روانشناس متخصص در حیطه زوج درمانی به شما کمک می‌کنند تا در تصمیم گیری عملکرد بهتری داشته باشید و بی گدار به آب نزنید. برای آشنایی با نحوه تبدیل دوستی به ازدواج کلیک کنید.

کلام آخر

انتخاب همسر کار ساده ای نیست. اما اینکه انتخاب شما کسی باشد که عاشقانه به او علاقه دارید، زیباست! بنابراین حتما در انتخاب همسر به معیارهای خود توجه کنید. تفاهم، میزان عشق دو طرفه، علاقه بینهایت و … همگی از اولویت های انتخاب همسر است. برای شناخت بیشتر معیارهای خود حتما باید از روانشناس کمک بگیرید.  مرکز مشاوره ذهن نو به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج با دوست دختر می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی ازدواج با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو  از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *