نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402


داوطلبان کنکور دکتری می‌توانند پس از شرکت در کنکور سراسری در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته، نسبت به انجام آن اقدام کنند. با توجه به ظرفیت بسیار محدود دانشگاه‌های سراسری در مقطع دکتری، بسیاری از داوطلبان تصمیم می‌گیرند که شانس خود را در دانشگاه‌های آزاد نیز امتحان کنند. برای نتیجه گیری بهتر از انتخاب رشته در دانشگاه آزاد ضروری است که از نحوه انتخاب رشته آگاهی داشته باشید. در ادامه به توضیح کامل نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402 می‌پردازیم.

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402

در مورد زمان انتخاب رشته در سال 1402 هنوز اطلاعیه‌ای منشتر نشده اما به طور کل می‌توان انتظار داشت که مانند سال 1401 در اواخر فروردین ماه انتخاب رشته دانشگاه آزاد شروع شود و تا اردیبهشت ادامه یابد. داوطلبان می‌توانند در این مدت نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند و کدرشته محل‌های انتخابی خود را در فرم انتخاب رشته ثبت نمایند. در صورت انتشار تاریخ دقیق انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402 این مطلب به روزرسانی خواهد شد.

شرایط انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چیست؟

اگر که داوطلبان که در آزمون سراسری شرکت کرده و در نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته در سایر دوره‌ها شده‌ باشند، می‌توانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت نمایند. داوطلبین مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد یک کد 7 رقمی تحت عنوان کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد دریافت می‌کنند. در صورتی که این کد در انتهای صفحه کارنامه دکتری وجود نداشته باشد یعنی داطلب مجاز به انتخاب رشته نشده است.

نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402

پس از دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می‌توانید برای انتخاب رشته اینترنتی اقدام نمایید. در ادامه راهنمای گام به گام انتخاب رشته دانشگاه آزاد را برای شما متقاضیان گرامی آماده کرده‌ایم.

  1. از طریق آدرس azmoon.iau.ac.i وارد سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد شوید
  2. لینک “انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری تخصصی سال جاری دانشگاه آزاد اسلامی” را انتخاب کنید
  3. در این قسمت کد دسترسی و کد ملی خود وارد کرده و دکمه ورود را انتخاب نمایید
  4. در این قسمت از صحت اطلاعات خود مطمئن شده و سپس دکمه پرداخت هزینه را انتخاب کنید
  5. به صفحه درگاه پرداخت اینترنتی منتقل می‌شوید؛ اطلاعات کارت خود را وارد کرده و هزینه را پرداخت کنید تا وارد فرم ثبت نام شوید
  6. حال در این صفحه می‌توانید انتخاب رشته خود را طبق اولویت‌های انتخابی خود انجام دهید
  7. در این صفحه انتخاب‌های خود را در فرم پیش نمایش مشاهده کرده و در صورت اطمینان دکمه تایید را بزنید

پس از انتخاب رشته چه باید کرد؟

بعد از انتخاب رشته رسید ثبت نام خود را دریافت کرده و نگه دارید. در فاصله‌ای که منتظر اعلام نتایج دعوت به مصاحبه هستید در مورد سوالات جلسه مصاحبه تحقیق کنید و تا حد امکان خود را برای این جلسه آماده کنید. ممکن است شما با توجه به رتبه‌تان در کنکور از طرف تمام دانشگاه‌های انتخابی خود برای مصاحبه دعوت شوید. در سایت دانشگاه‌ها از طریق‌ اطلاعیه‌های منتشر شده مدارک مورد نیاز خود را آماده کنید و در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید. نتیجه نهایی پس از بررسی نتیجه آزمون کتبی و مصاحبه با توجه به اولویت بندی انتخاب رشته اعلام می‌گردد.

مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402

در هنگام انتخاب رشته باید به فاکتورهای مختلفی همچون علاقه، سطح دانشگاه، مسافت، شهریه و غیره توجه کنید و بر این اساس کد رشته محل‌ها را اولویت بندی کنید. نحوه چینش رشته‌ها در نتیجه نهایی تاثیرگذار هستند. در صورتی که ابهامی در فرایند انتخاب رشته وجود دارد و یا به اطلاعات بیشتری در مورد دانشگاه‌ها نیاز دارید، می‌توانید از مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره دانتل کو مشورت بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

انتخاب رشته دانشگاه آزاد از چه طریقی انجام می‌شود؟

برای انتخاب رشته در دانشگاه آزاد باید از طریق سایت azmoon.org اقدام نمایید.

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402 در چه تاریخی شروع می‌شود؟

هنوز تاریخ دقیق انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402 منتشر نشده است اما طبق سال گذشته انتظار می‌رود که از 25 فروردین شروع شود.

هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چه قدر است؟

هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به طور معمول بالای 100 هزار تومان است اما مبلغ دقیق آن در سال 1402 هنوز اعلام نشده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *