آدم های قدرت طلب/ خصوصیات زنان، مردان و والدین قدرت طلب (تبار به مرشد)


آدم های قدرت طلب گاهی اوقات کمتر به دیگران احترام می گذارند. و کمتر قادر به مشاهده مسائل از هر منظری غیر از دیدگاه خودشان می باشند. این گونه افراد، از ویژگی های شخصیتی مانند: پرهیز از حرص، نوع دوستی، فروتنی، انعطاف پذیری و صداقت پایین برخوردار می باشند. البته، برخی افراد به دنبال قدرت هستند تا بر دیگران کنترل داشته باشند. درحالی که برخی دیگر می خواهند تأثیر بیشتری بر زندگی خود داشته باشند. افراد ممکن است به دلیل ترس یا بی اعتمادی به دنبال قدرت باشند. در مقابل، افرادی که به دنبال قدرت برای تعیین سرنوشت خود هستند، تمایل به رهبری و همکاری اجتماعی دارند. در ادامه با ما باشید تا به این سوال که چرا افراد به دنبال قدرت می باشند پاسخ دهیم و خصوصیات زنان، مردان و والدین قدرت طلب را با هم بررسی کنیم. برای دریافت مشاوره فردی کلیک کنید.

آدم های قدرت طلب

فردی که قدرت بالایی دارد، معتقد است تسلط بر مردم یا منابع، مهم است. با تمام خصوصیات منفی که آدم های قدرت طلب دارند، باید بگوییم که قدرت ذاتا شر نیست و بدون قدرت، افراد نمی توانند بسیاری از کارها را از پیش ببرند. حتی کسانی که می خواهند دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند، نمی توانند بدون داشتن قدرت و نفوذ این کار را انجام دهند. افرادی که عاقلانه طالب قدرت هستند، تأثیرات عمیق و مثبتی بر اطرافیان خود می گذارند. بنابراین، این سوء استفاده از قدرت و کارهای نامناسب که مردم برای دستیابی به قدرت انجام می دهند، باعث ایجاد برخی از مشکلات می شود. آدم های قدرت طلب معمولا به بدترین شکل افراد را می‌بینند و هنگام بروز مشکلات، از روش های تنبیه جسمانی و روانی استفاده می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شخصیت ضد اجتماعی کلیک کنید.

نشانه های آدم های قدرت طلب

افراد قدرت طلب بسیار به مسائلی اهمیت می‌دهند که از نشانه های رفتاری آنها به حساب می‌آید. در ادامه تیپ شخصیتی آدم های قدرت طلب را شرح داده ایم.

 • همه چیز را بدون عیب و نقص می‌خواهند
 • اعتماد به نفس کاذب و ساختگی دارند
 • برای کسب قدرت به شدت تلاش می‌کنند
 • پر ادعا هستند
 • دارای شخصیت انتقام جو هستند
 • علاقه دارند افراد را محتاج خود ببینند
 • علاقه دارند بر دیگران مسلط باشند
 • تمایل شدیدی به پول در آوردن دارند.
 • جایگاه اجتماعی بالا برای این افراد پر اهمیت است.

چرا افراد به دنبال کسب قدرت هستند؟ | آدم های قدرت طلب

بر اساس تحقیقاتی که این اواخر در خصوص قدرت و انگیزه های آن شده، افراد به دلایل مختلفی طالب قدرت و موقعیت های آن هستند. اما دو نمونه از آن ها، از رایج ترین دلایل در بین افرادی است که به دنبال کسب قدرت در زندگی می باشند.

اولین دلیل این است که افراد، علاقه مند هستند تا با کسب قدرت بر روی دیگران تأثیر بگذارند. به ویژه برای کنترل بر رفتارشان. آن ها سعی می کنند تا بسیاری از اتفاقات و مسائل را با کنترل بر افکار و تصمیمات دیگران، به سود خود تغییر دهند.

دلیل دوم، عدم اعتماد کافی به دیگران است. برای مثال، ممکن است شخصی به دلایل غیر مستقیم مثل دلبستگی ناایمن یا عزت نفس پایین، به دیگران اعتماد نداشته باشند. بنابراین علاقه مند به این هستند که به دنبال قدرت باشند.

خصوصیان زنان قدرت طلب

خصوصیات‌آدم های قدرت طلب (زنان) را در ادامه شرح داده ایم.

 • شاید آن ها بخواهند با کنترل بر دیگران و کسب قدرت، احساس ناامنی خود را از بین ببرند.
 • اغلب زنان قدرت طلب، ترجیح می دهند مردان ضعیف تر از خود را به عنوان همسر یا شریک زندگی خود انتخاب کنند. این بدان معناست که این زنان به دنبال مردان قابل کنترل هستند.
 • زنان قدرت طلب مسئولیت پذیر هستند. و در مقابل بی عدالتی ها ساکت نمی نشینند.
 • زنان قدرت طلب شاید با افراد زیادی آشنا شوند. اما، تعداد محدودی از آن ها می توانند به حریم خصوصی شان نزدیک شوند. دوستان بسیار نزدیک و صمیمی زیادی ندارد و اعتماد به هرکسی برای آن ها سخت است.

خصوصیات مردان قدرت طلب

خصوصیات آدم های قدرت طلب (مردان) عبارتند از.

 • آن ها هرگز حالت مبارزه خود را خاموش نمی کنند.
 • گاهی درک مردان قدرت طلب کمی پیچیده است. زیرا آن ها به طور کلی برای چیزهایی که از نظر دیگران بی معنی است می جنگند.
 • داشتن صمیمیت عمیق با مردان قدرت طلب سخت است. برای آن ها شاید خیلی از مسائل، مبارزه ای برای پیروزی باشد.
 • شما نمی توانید در مورد بسیاری از مسائل با مردان قدرت طلب بحث کنید. زیرا رفع مشکل با آن ها سخت است و دقیقا مانند جنگ قدرت، باید پیروز شوند.

شاید فکر کنید که مردان قدرت طلب تنها دارای خصوصیات منفی هستند. اما این قدرت طلبی ها، می تواند پله ای برای ترقی و پیشرفت در زندگی شان باشد. علاوه بر این، این ویژگی آن ها تأثیر زیادی بر شغل و کسب و کارشان می گذارد. و باعث می شود تا به بهترین نسخه خود در کاری که انجام می دهند تبدیل شوند.

خصوصیات والدین قدرت طلب

خصوصیات آدم های قدرت طلب (والدین) عبارتند از.

 • والدینی که قدرت طلب هستند، معمولا به انتظاری که از کودکشان دارند بیشتر اهمیت می دهند تا خواسته واقعی خود کودک.
 • نمی توانند اختلاف نظر فرزندان خود را با عقاید و افکارشان ببینند و تأکید بر اطاعت دارند.
 • سعی می کنند بر اساس ارزش ها و معیارهای خود، رفتار کودک خود را شکل دهند.
 • گاهی شاید به دلایل مختلف، به تنبیه کودکان روی بیاورند.

به طور کلی، خانواده اولین اجتماعی است که کودک با آن آشنا می شود. و اگر والدین، رفتار قدرت طلبانه ای با کودکان خود داشته باشند، می توانند در آینده فرزندانی سلطه جو و خشن را وارد جامعه کنند. برای تربیت مناسب کودکان، بهتر است والدین از راه های بهتر و سالم تری استفاده کنند و رفتار سلطه گرایانه خود را کاهش دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تست شخصیت شناسی کلیک کنید.

نحوه برخورد با آدم های قدرت طلب

برخورد با آدم های قدرت طلب نیاز به صبوری و احترام زیادی دارد. نحوه برخورد با آدم های قدرت طلب را در ادامه شرح داده ایم.

1. مودبانه رفتار کنید

اولین راه برخورد با آدم های قدرت طلب، رفتار مودبانه است. این افراد شاید سعی در کنترل شما داشته باشند و گستاخانه رفتار کنند. به طور مودبانه به این افراد بگویید که رفتارش موجب ناراحتی شما خواهد شد.

2. مهربان رفتار کنید

دومین راه برخورد با آدم های قدرت طلب، مهربان رفتار کردن است. افراد قدرت طلب انتظار واکنش عصبی از شما دارند اما زمانی که با مهربانی برخورد کنید، باعث می‌شود آنها به رفتار خود بیشتر فکر کنند.

3. احترام را فراموش نکنید

آدم های قدرت طلب بیشتر از افراد دیگر در جستجوی احترام هستند. احترام با این افراد رفتارشان را نیز تغییر می‌دهد. و به فکر درست رفتار کردن با شما می‌افتند.

4. محکم برخورد کنید

آدم های قدرت طلب همیشه سعی در کنترل افکار دیگران دارند. به این افراد بگویید که سعی در تغییر این افراد ندارید. با اعتماد به نفس و قاطع رفتار کنید تا سعی در کنترل شما نداشته باشند.

کلام آخر

افراد قدرت طلب رفتارهای تمسخر آمیزی نسبت به دیگران دارند. نگرش این افراد با دیگران متفاوت است و سعی در کنکاش در زندگی دیگران دارند. اصلا رفتار مناسبی با دیگران ندارند و همیشه دیگران را از خود ناراحت می‌کنند. احتمالا شما هم در نحوه برخورد با این افراد با مشکل مواجه می‌شوید و از شیوه درست رفتار آگاه نیستید. بهترین نحوه رفتار با آدم های قدرت طلب، کمک از روانشناس است. مرکز مشاوره ذهن نو به صورت تلفنی و حضوری به شما عزیزان خدمات ارائه می‎‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه افسردگی بعد از طلاق با شماره درج شده تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه آدم های قدرت طلب می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *