سایت نوبت دهی شعب خانواده و اجرای احکام البرز – مراحل استفاده


در گذشته مقابل مراجع قضایی مانند دادگاه‌های خانواده و دادسرا‌ها شاهد شکل گیری صف‌های طولانی افراد بودیم که برای رسیدگی به مشکلشان باید ساعت‌ها منتظر می‌ماندند. اما خوشبختانه در پی سیاست‌های دولت و عدالت الکترونیک برای جلوگیری از تجمع مراجعین و تکریم ارباب رجوع اقدام قضایی از راه دور و به صورت الکترونیک قابل انجام است. از جمله سایت نوبت دهی شعب خانواده و اجرای احکام البرز در این راستا راه اندازی شده که در این مطلب به بررسی آن می‌پردازیم.

سایت نوبت دهی شعب خانواده و اجرای احکام البرز

اشخاصی که به هر دلیل نیاز به مراجعه به شعب دادگاه خانواده یا اجرای احکام در استان البرز دارند از قبل می‌توانند وارد سایت qazaalborz.ir شوند و نوبت دریافت نمایند. در این صورت بدون مراجعه حضوری برای گرفتن نوبت می‌توانید در تاریخ و ساعت از قبل تعیین شده در شعبه مورد نظر خود حاضر شوید و کار قضایی خود را انجام دهید. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید. البته باید به این نکته توجه نمایید که برای استفاده از خدمات این سایت باید از قبل در سایت ثنا ثبت نام کرده باشید.

مراحل استفاده از سایت نوبت دهی شعب خانواده و اجرای احکام البرز

1/ آدرس https://qazaalborz.ir/ را در یکی از مرورگرهای اینترنتی مانند google chrome جستجو کنید. وارد سایت شوید. عکس

2/ در صفحه‌ اصلی سمت چپ بالای صفحه بر روی گزینه‌ نوبت دهی کلیک نمایید. عکس

3/ صفحه‌‌ای برای شما نمایش داده می‌شود و از شما می‌خواهد تا کد ملی خود و رمز شخصی ثنا خود را وارد نمایید. عکس روی گزینه‌ مرحله‌ بعد کلیک کنید. عکس سپس از طریق پیامک برای شما یک رمز موقت ارسال می‌گردد.

4/ کد ارسال شده را داخل بخش رمز موقت بنویسید و گزینه‌ ورود را انتخاب نمایید. عکس

5/ بعد از انجام تمام این مراحل صفحه‌ خدمات برای شما باز می‌شود و شما می‌توانید در نوار بالای صفحه اولین گزینه را انتخاب نمایید تا برای شما یک نوبت تعیین شود. عکس

6/ سپس در بخش اول علت علت مراجعه، نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. عکس شما می‌توانید از داخل فهرست علت‌ها یک مورد را انتخاب نمایید. بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی گزینه‌ مرحله‌ بعد کلیک کنید. عکس

7/ مدارک مورد نیاز را باید در این بخش بارگیری نمایید مانند کارت ملی، شناسنامه و اگر برای اجرای احکام نوبت می‌گیرید باید تصمیم نهایی را به عنوان مدرک نیز بارگزاری کنید. سپس گزینه‌ مرحله‌ بعد را انتخاب نمایید. عکس

8/ در بخش بعدی اطلاعات تکمیلی پرونده‌ خود از جمله شماره پرونده و شماره‌ بایگانی شعبه را وارد کنید و بر روی گزینه‌ مرحله‌ بعد کلیک کنید. عکس

9/ در انتها محل مورد نظر خود را انتخاب نمایید به طور مثال شعبه‌ 6 اجرای احکام کرج. عکس

10/ در آخر هم برای شما نوبت صادر می‌شود. عکس

راهنمای استفاده از سایت نوبت دهی شعب خانواده و اجرای احکام البرز

بعد از انجام تمام مراحل برای شما نوبت نمایش داده می‌شود که در آن تاریخ و ساعت و محل حضور به طور دقیق ذکر شده است. شما می‌توانید برگه‌ نوبت خود را پرینت بگیرید. همچنین به خاطر داشته باشد که در هنگام مراجعه به مرجع مورد نظر خود برگه‌ نوبت دهی و کد رهگیری را به همراه داشته باشید. کد رهگیری هم در داخل برگه‌ نوبت دهی قید می‌گردد و هم اینکه از طریق پیامک برای شخص متقاضی ارسال می‌شود.

سوالات متداول

آدرس سایت نوبت دهی شعب خانواده و اجرای احکام البرز چیست ؟

نشانی سایت qazaalborz.ir می‌باشد که در مطلب به تفصیل توضیح داده شده است.

چگونه از شعب خانواده و اجرای احکام البرز نوبت بگیریم ؟

برای این منظور نیاز به مراجعه حضوری نیست و می‌توانید از طریق اینترنتی هم نوبت بگیرید. همچنین باید در سامانه‌ ثنا از قبل ثبت نام کرده باشید که در مطلب به تفصیل توضیح داده شده است.

برای دریافت پاسخ سوالات خود و مشاوره حقوقی در مورد سایت نوبت دهی شعب خانواده و اجرای احکام البرز می‌توانید از خدمات مشاوره آنلاین و تلفنی وکیل دات کام بهره ببرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سایت نوبت دهی شعب خانواده، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون سایت نوبت دهی شعب خانواده پاسخ دهند.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *